Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Sylwia

Imię Sylwia

Sylwia to imię pochodzenia łacińskiego od słowa silvius, które oznacza leśny, dziki.

Imię Sylwia jest oddana pod opiekę planety Wenus, która sprawia, że Sylwie to kokietki, które z łatwością potrafią skraść serce mężczyznom. Liczbą imienia Sylwia jest 6, która oznacza osobę z zamiłowaniem do przyrody i ruchu, a także żyjącą w harmonii z samą sobą. Kolorem, jaki pasuje do mienia Sylwia jest zielony, który ściśle łączy się z łacińskim znaczeniem imienia Sylwia. Najlepiej dla tego imienia pasującym znakiem zodiaku są Ryby lub Waga.

Imię Sylwia wskazuje na osobę pełną pomysłów, osobę, która nie może usiedzieć w miejscu, która nie znosi nudy i musi ciągle coś robić – jednym słowem mówiąc – choleryczka. Znaczenie imienia Sylwia wskazuje również na to, że Sylwia to niepoprawne romantyczki i marzycielki, ale tylko i wyłącznie we własnym świecie, gdyż na co dzień są racjonalistkami i są niezwykle zimne dla otoczenia. Imię Sylwia mówi również, iż szczególną sympatią Sylwie darzą naturę i przyrodę i to w jej zaciszu lubią spędzać czas.

Znaczenie imienia Sylwia mówi również, że pała ona wielką miłością do nauki i ciągle szuka ona okazji do zdobycia nowej wiedzy i umiejętności. Totemem zwierzęcym dla imienia Sylwia jest gołąb, którego znaczenie w połączeniu ze znaczeniem imienia Sylwia daje nam określenie: „ta, co lata wysoko” i faktycznie Sylwia lubi mierzyć wysoko, przez co często słyszy, że kiedyś spadnie i już się nigdy nie podniesie od porażki. Głównymi cechami Sylwii są: pobudliwość, nerwowość, wysoki intelekt i ambicja, a także silna wola. Sylwia jest osobą, z którą trudno wytrzymać. Bardzo często od wielkiej radości przechodzi do wielkiego smutku. Często płacze i zamykam się we własnym świecie, ale na zewnątrz gra twardą, niedostępną i taką, której zranić się nie da. Jednak pod tą skorupą kryje się krucha dziewczynka, która czuje się bardzo samotna. Sylwia mimo swoich nastrojów jest bardzo pewna siebie i zawsze dąży do celów, które sobie obierze mimo przeszkód jakie los stawia jej na drodze.

Znaczenie imienia Sylwia mówi, że jest to osoba konsekwentna w działaniach i o silnej woli, która bardzo często przeradza się w opór, mimo to jednak Sylwia potrafi się przyznać do własnych błędów. Sylwia to także osoba bardzo impulsywna, a przez to i kłótliwa – bardzo często w powodu błahostek potrafi zrobić ogromną awanturę. Imię Sylwia charakteryzuje się również zadziwiającą intuicją – nikt tak jak Sylwia nie ma tak dobrego przeczucia i z 99% przypadków zawsze sprawdza się to, co jej mówi intuicja, także warto jej słuchać. Niebanalna jest również u Sylwii inteligencja. Sylwia ma umysł syntetyczny, który potrafi pochłonąć różne informacje. Swoim umysłem Sylwie ogarniają każdą dziedzinę, uczą się tak naprawdę bez nauki, choć zdarza im się potykać o jakieś drobnostki, a wtedy mimo że nigdy się nie poddają – to akurat w zakresie nauki dają sobie spokój z taką dziedziną i idą dalej, choć nie raz do tego wracają później.

Jeśli chodzi o uczucia to znaczenie imienia Sylwia mówi tutaj, że lubi ona grać na uczuciach innych i się nimi bawić. Z łatwością potrafi rozkochać w sobie mężczyzn, a po czasie powiedzieć im bye bye, przez co uważana jest za zimną. Jeśli chodzi o moralność to raczej Sylwia jej nie ma – często wplątuje się w różne miłosne i nie tylko miłosne przygody, a także wykorzystuje i rani przy tym inne osoby. Nie ma przyjaciół, gdyż woli się alienować, ale ma całe mnóstwo znajomych, gdyż bardzo szybko zapada ludziom w pamięć i nawiązuje kontakty. Sylwia jest pewna swoje zmysłowości i inteligencji przez co bawi się ludźmi niemalże na każdym kroku, przez co w głębi siebie czuje się bardzo samotna.

Zawodami idealnymi dla imienia Sylwia są: prawnik, dziennikarz, grafik, nauczycielka

Imieniny: 07.09, 11.03

Zdrobnienia: Sylwuś, Sylwunia, Sylwusia, Sylweczka, Syla

14.03.2011. 15:54