Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Sandra

Imię Sandra

Sandra to imię pochodzenia włoskiego i jest ono skróconą formą imienia Aleksandra, mimo to ma inne znaczenie niż imię, od którego pochodzi.

Osoba nosząca imię Sandra jest osobą, która od najmłodszych latach wyraża pragnienie zdobywania wiedzy. Całe jej życie toczy się w okół nauki. Sandra posiada umysł ścisły, jednak łączy się on również z miłowaniem sztuki. Osoba o imieniu Sandra posiada chłodny umysł, który pragnie wszystko analizować i rozkładać na części. Zanim Sandra podejmie jakąś decyzję - rozważy wszystkie możliwości i ich skutki kilka razy a dopiero później podejmie co zrobić. Ponadto lubi analizować zachowania innych i gdy jej się coś nie podoba nie stroni od tego, aby to wypowiedzieć na głos. Cięty język i ostry dowcip to jej domena, choć nie znosi tego u innych. Sandra ma wiele przyjaciół, którzy mimo jej języczka uważają ją za wspaniałą, mądrą i godną podziwiania osobę, która potrafi kierować innymi. Sama Sandra nie lubi jednak kierować innymi, wole siedzieć w zaciszu swego domu i nie rzucać się w oczy. W stosunku do obcych bywa nieufna, toteż nie zdarza się jej aby pomagała obcym, jak już to tylko rodzinie i przyjaciołom. Osoba nosząca imię Sandra ciągle goni za marzeniami i wiedzą, jednak zawsze znajduje czas na miłość. Szczególny pociąg czuje do sportowców i to właśnie często sportowca wybiera na swego partnera życiowego.

Zawodami, w których świetnie będzie czuć się osoba, której imię to Sandra są: grafik, informatyk, naukowiec, badacz, lekarz, artystka

Zdrobnienia: Sandruś, Sandreczka, Sandrunia, Sandy

Imieniny: 18 V, 2 VI, 26 VIII

02.07.2010. 07:17