Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Rozalia

Imię Rozalia

Rozalia to imię pochodzenia łacińskiego i oznacza "krzak róży".

Rozalia to imię dość oryginalne i mało popularne w Polsce. Imię to znajduje się pod opieką planety Wenus, a znakiem zodiaku, który pasuje do tego imienia jest Lew. Totemem roślinnym imienia Rozalia jest różna, a zwierzęcym cykada. Kolor idealny dla imienia Rozalia to niebieski, a szczęśliwą liczbą tego imienia jest piątka.

Znaczenie imienia Rozalia wskazuje nam na osobę pewną siebie, ale zdystansowana wobec innych ludzi, nieufna, z pozoru bezuczuciowa, choć pod tą skorupką lodu chowa w sobie niezwykłe ciepło i miłość.

Ponadto znaczenie imienia Rozalia mówi nam, iż jest to osoba, która zadziwia często swoim zachowaniem, gdyż przy niej nigdy nie wiadomo, czy zacznie się śmiać czy może złościć. Rozalia jest bardzo pobudliwą osobą, a przez to również wybuchową. Łatwo, więc pobada w konflikty, mimo to posiada wielu znajomych.

Znaczenie imienia Rozalia mówi nam również, że jest ona osobą niezwykle silną, a także łatwo przystosowującą się do otoczenia. Szybko się aklimatyzuje i w zasadzie wszędzie czuje się jak w domu. Jeśli chodzi o miłość, to jak już wcześniej było wspomniane Rozalia jest nieufna i z pozoru zimna, jednak w głębi serca potrafi kochać i jak kogoś pokocha to jest mu wierna i za wszelką cenę walczy o szczęście swoje i rodziny, jeśli już taką założy.

Zawodami idealnymi dla imienia Rozalia są: bizneswoman, specjalista ds. marketingu, kierownik, przedstawiciel handlowy.

Zdrobnienia imienia Rozalia: Roza, Rozuś, Rozalka, Rozik, Rozunia, Rozalinka

Imieniny: 4.09 oraz 4.10


08.12.2011. 13:26