Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Roksana

Imię Roksana

Roksana to imię staroperskie i oznacza „jutrzenkę” bądź „jaśniejącą”. Dla Persów Raohszana ( Roksana ) była symbolem Wenus, greckiej bogini miłości, sztuki i harmonii.

Nie trudno się domyślić, że planetą jaka jest przypisana imieniu Roksana jest planeta Wenus, która wnosi w życie Roksan ład, harmonię i miłość. Dopełnieniem jest liczba trzy, która u osób o imieniu Roksana ma na celu podkreślenie urody, wyzwolenie energii i śmiałości. Znakiem zodiaku, który najlepiej odpowiada imieniu Roksana jest Lew, który ma wyzwolić w Roksanach siłę i odwagę.

Osoby noszące imię Roksana są osobami lubiącymi udzielać się towarzysko. Lubią imprezy i spotkania z przyjaciółmi. Są osobami przebojowymi i otwartymi na nowe doznania. Szalone życie to dla nich normalna sprawa. Nie lubią bezczynności, siedzenie przed komputerem czy telewizorem. Jeśli akurat nie mają spotkania to spędzają czas w sposób aktywny np. biegając czy jeżdżąc na rowerze. Kochają podróże, szczególnie nad jeziora i morza. Góry tylko zimą. Kochają również sztukę – mają dusze artystki, toteż często zostają malarkami, pisarkami, czy fotografami. Są z natury spokojne, ale gdy trzeba pokazują pazurki i zażarcie walczą o swoje racje. Życie traktują dość luźno, kierują się porywami serca, co często doprowadza je do łeż. Roksany to wbrew pozorom bardzo kruche i delikatne dziewczyny, które bardzo łatwo zranić. Mając nad sobą planetę Wenus, nie ukrywają swojej urody, stąd też mają wielu adoratorów, których traktują nie mniej nie więcej jak zabawki. Mężczyzna dla osoby noszącej imię Roksana to ulotna chwila, którą trzeba w pełni wykorzystać, a po tej chwili będzie następna. Przygodne miłostki to dla Roksan część normalnego dnia, wieczór bez mężczyzny jest dla nich wieczorem straconym. Kiedy jednak uświadamiają sobie swój wiek i swoją samotność szukają pierwszego lepszego, który da się zaciągnąć do ołtarza.

Zawodami, które będą odpowiednie dla osoby noszącej imię Roksana to: organizator wycieczek, przewodnik, modelka, aktorka, malarka, pisarka, fotograf.

Zdrobnienia: Roksi, Roksanka, Roksuś

Imieniny: 14 września

12.05.2010. 11:45