Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Rita

Imię Rita

Imię Rita powstało od zdrobnień imion żeńskich, np. Margarita. Imię występuje również pod postacią Ryta.

Liczbą imienia Rita jest jedynka. Ludzie pod numeryczną jedynką to indywidualiści, pionierzy i zdobywcy. Kolorem imienia Rita czerwony oraz jaskrawe barwy. Planetą, która czuwa nad imieniem Rita jest Słońce i Mars, zaś znakiem zodiaku – Baran, Lew oraz Skorpion . Jeśli chodzi o totem roślinny to mamy tu oset, ostrzeń lancetowaty, pokrzywa zwyczajna, a z drzew dąb i klon . Kamieniem, który przyniesie szczęście imieniu spod numerycznej jedynki jest kryształ górski i diament .

To osoby, które wiedzą czego chcą i nie wahają się, by to zdobyć. Osoby te potrzebują dużo skupienia uwagi na sobie, co może być negatywnie odbierane przez innych. Osoby o imieniu Rita są rozrzutne, żyją chwilą i nie mają praktycznego podejścia do dnia codziennego.

Osoby o tym imieniu cechują się zapałem oraz ogromnym entuzjazmem, ważną cechą jest również szczerość, której nie brakuje osobą o tym imieniu.

Dla osób o imieniu Rita najważniejszym etapem rozwojowym jest dzieciństwo.

Rita pragnie zostać głową w rodzinnym domu, ta cecha dobrze wpływa na relacje rodzinne.

Pracą idealna dla imienia Rita jest: zawody wymagające natychmiastowej mobilizacji takie jak: żołnierz, strażak, ratownik, sportowiec, kierownik instytucji itp.

Imieniny Rity: 22 maja, 16 lipca, 29 kwietnia

Zdrobnienia imienia Rita: Rytka, Rycia, Rytunia, Rytusia, Rytuśka, Rysia, Rysieńka, Rysiunia, Ryteczka, Rycinka
04.06.2014. 12:41