Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Pola

Imię Pola

Po raz pierwszy imię Pola pojawiło się w Polsce w okresie międzywojennym, a od niedawna jest u nas bardzo popularne i nadawane jako samodzielne imię. Pola to w zasadzie imię, które nie powinno być w Polsce nadawane, gdyż jest to jedynie zdrobnienie imienia Apolonia, które wywodzi się z Grecji i oznacza "należącą do Apolla".

Liczbą, która jest odpowiednia dla imienia Pola jest liczba 2, która oznacza osoby bardzo uzdolnione, a także bardzo rozważne i ambitne. Planetą, która czuwa nad imieniem Pola jest planeta Wenus, zaś znakiem zodiaku, który idealnie dla niej pasuje są Bliźnięta. Kolorem imienia Pola jest pomarańcz. Dla imienia Pola można również określić szczęśliwy kamień i będzie to turmalin.

Znaczenie imienia Pola (Apolonia)wskazuje na osobę bardzo ambitną, która ma konkretne plany i cele życiowe, jednak dąży na nich zgodnie z obowiązującymi zasadami, a nie po trupach jak to czynią często inni. Imię Pola określa osobę, która jest uzdolniona w różnych kierunkach, chętnie uczy się nowych rzeczy i stale się dokształca, jednak nigdy nie zadziera nosa i woli pozostawać w cieniu.

Znaczenie imienia Pola mówi nam o osobie bardzo szlachetnej, prawdomównej, szczodrej i rozsądnej. Pola potrafi kochać i chętnie pomaga innym, a rodzina jest dla niej najważniejsza. Kiedy Pola kocha to kocha całym sercem na zawsze. Jest wierna, czuła, troskliwa, ale też potrafi być pełna temperamentu i nie raz zaskakuje tym swojego ukochanego. Jest łatwowierna i ufna, dlatego trzeba uważać aby jej nie zranić.

Pola to mol książkowy - zdecydowanie woli się uczyć aniżeli imprezować, mimo to ma wielu przyjaciół. Ludzie chętnie się do niej garną, bo jak mówi znaczenie imienia Pola, jest to osoba, która znakomicie potrafi zrozumieć drugą osobą. Wysłucha i doradzi, nigdy nie jest bierna, gdy ktoś prosi ją o pomoc czy poradę, dlatego tak wiele ludzi ją docenia.

Jak mówi znaczenie imienia Pola - dzięki swojej dobroci a także ambicji osiąga w życiu wiele, choć nigdy nie robi nic na pokaz. Nawet jeśli dobrze jej się powodzi - Pola nie obnosi się z tym i żyje dalej jak szara myszka, która ma wielkie serce.

Zawodami idealnymi dla imienia Pola są: naukowiec, psycholog, pedagog, lekarz, artysta (różnego rodzaju).

Zdrobnienia imienia Pola: imię Pola same w sobie jest zdrobnieniem, choć można jeszcze spotkać taki formy jak Polinka, Poluś, Polcia, Poli, Polka, Polusia

Imieniny: 9 luty

13.08.2011. 09:57