Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Oliwia

Imię Oliwia

Oliwia to imię pochodzenia łacińskiego i oznacza 'ta co hoduje oliwiki'.

Liczbą imienia Oliwia jest spokojna i rodzinna dwójka. Planeta, która przypisana jest imieniu Oliwia to wnosząca w życie Oliwii artystyczne zdolności Wenus. Znakiem zodiaku są spokojne Ryby.

Imię Oliwia wskazuje na osobę o pogodnym i spokojnym nastawieniu do otoczenia. Cechami Oliwi są również wyrozumiałość, wrażliwość, wierność oraz sprawiedliwość. Od dziecka wykazują zdolności artystyczne - zarówno plastyczne jak i wokalne i taneczne. Oliwie są osobami bardzo przyjaznymi i szybko nawiązują nowe znajomości. Jako dzieci potrafią troszczyć się o młodsze rodzeństwo, a w życiu dorosłym o swoją rodzinę. Są bardzo ambitne, szybko się uczą i dzięki temu osiągają w życiu sukcesy. Oliwie są osobami bardzo ugodowymi i unikają zatargów i kłótni, ale gdy trzeba potrafią zawalczyć o swoje. Nie przepadają za imprezami, wolą wolny czas wykorzystać na swoje artystyczne hobby bądź na naukę nowych rzeczy.

Zawody, w których dobrze będzie się czuła osoba nosząca imię Oliwia: malarka, rysownik, grafik, tancerka, piosenkarka, aktorka

Zdrobnienia: Oliwka, Oliwcia, Ola

Imieniny: 5 marca i 15 czerwca.

25.05.2010. 08:24