Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Odetta

Imię Odetta

Odetta (Odeta) to imię pochodzenia germańskiego, które jest żeńską formą imienia Odon i oznacza "majątek, bogactwo".

Odetta to imię, którym przypisana jest liczba jeden, co oznacza mniej więcej tyle, że osoba nosząca imię Odetta zawsze i wszędzie chce być pierwsza. Znak zodiaku, który najlepiej pasuje do imienia Odetta to Lew, a planeta, która czuwa nad tym imieniem to Saturn. Kolor, który najlepiej pasuje osobie noszącej imię Odetta to żółty, zaś totemy jakie zostały przypisane temu imieniu to: termit i żarnowiec.

Znaczenie imienia Odetta wskazuje nam na osobę bardzo dynamiczną, lubiącą niezależność i samodzielną. Odetta jest osobą, która nie znosi gdy ktoś stara się nią sterować czy manipulować - staje się wtedy nie tylko wybuchowa, ale również i agresywna. Odetta jest bardzo nerwową osobą i łatwo ją wytracić z równowagi, dlatego też zadając się z nią trzeba uważać na swoje słowa i czyny.

Znaczenie imienia Odetta mówi nam, że jest to osoba, która kocha towarzystwo, w którym może błyszczeć. Lubi ona publikę oraz potrzebuje pochlebstw - wtedy czuje się dowartościowana. Ponadto Odetta lubi się przechwalać i popisywać, jednak mimo to potrafi również ciężko pracować, jednak tylko wtedy gdy ma z tego duże korzyści. Jako, że Odetta lubi się pokazywać i być w centrum uwagi najczęściej wybiera pracę w mediach.

Zgodnie z tym co mówi znaczenie imienia Odetta w miłości są bardzo wybredne. Szukają mężczyzny marzeń, którego najważniejszą cechą się ilość zer na koncie - w końcu nie po darmo ich imię oznacza bogactwo.

Zdrobnienia imienia Odetta: Odi, Odetka, Odcia, Oduś

Zawody idealne dla imienia Odetta: prezenterka, dziennikarka, aktorka

Imieniny: 8 lipca


15.12.2011. 09:16