Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Marlena

Imię Marlena

Marlena to imię pochodzenia hebrajskiego, gdyż powstało z połączenia dwóch imion: Maria oraz Magdalena. Znaczenie imienia Marlena to "istota doskonała".

Marlena to imię, któremu została przyporządkowana liczba 3, która oznacza osoby lubiące słodkie lenistwo i życie w dostatku, a także osoby, które są bardzo wrażliwe i wyczulone na piękno. Znakiem zodiaku, który został przypisany do imienia Marlena są Bliźnięta, zaś planetą jest Wenus. Totemem roślinnym imienia Marlena jest orchidea, a zwierzęcym wątłusz. Kolor, który najbardziej pasuje imieniu Marlena jest żółty, dlatego iż Marlena jest osobą strasznie zazdrosną i wzbudzającą zazdrość.

Osoba nosząca imię Marlena jest bardzo wrażliwa na wszystko co jest dokoła. W szczególny sposób widzi i docenia piękno, a także ma duszę poetki, naturę romantyka. Znaczenie imienia Marlena mówi również, że jest to osoba pełna gracji i elegancji, zawsze chodzi z uniesioną głową i nigdy nie daje po sobie poznać, że jest jej źle. Marlena lubi wygodę i lenistwo - świetnie czuje się w roli żony bogatego mężczyzny, choć tylko tego, który darzy ją prawdziwą miłością, otacza ciepłem i czułościom.

Znaczenie imienia Marlena mówi nam, iż jest ona introwertyczką, która ma własny, wyimaginowany świat, do którego nikogo nie dopuszcza, i w którym zamyka się w każdej wolnej chwili. Marlena ma tak bujną wyobraźnie i tak oddaje się marzeniom, że często przedkłada je nad rzeczywistość, kłamiąc otoczeniu na temat własnego życia. Jedynie prawdziwa miłość w realnym świecie potrafią oderwać ją od wyobrażeń i sprawić, że Marlena zacznie czuć się dobrze tu i teraz, a nie tylko zamykając się we własnym świecie.

Marlena jest osobą bardzo uczuciową, która potrafi kochać całym sercem, ale tylko do momentu, gdy ktoś ją zrani. Jeśli ktoś ją zrani zamyka się w sobie i staje się jeszcze bardziej zaborcza i niedostępna. Osoba nosząca imię Marlena potrzebuje ciepła i miłości, ale także wygodnego życia. To kobieta-kwiat, który trzeba stale pielęgnować i o niego dbać. Bardzo często, więc Marlena szuka mężczyzny dużo starszego od siebie, który będzie nie tylko jej kochankiem, ale też i ojcem.

Jeśli chodzi o towarzyskość to Marlena jest osobą, która woli się izolować, choć nie gardzi wykwintnymi i eleganckimi przyjęciami. Marzenie o luksusie sprawia, że Marlena chętnie wgryza się w bogate towarzystwo, szukając dobrej partii na męża, ale takie, który będzie ją kochał, a oto nie trudno, gdyż Marleny są zwykle prześlicznymi dziewczętami, z dużymi walorami, pełne seksapilu i elegancji, a także niezwykle inteligentne i zdolne.

Zawodami idealnymi dla imienia Marlena są: poeta, pisarz, malarz, grafik, inny artysta.

Zdrobnienia imienia Marlena: Marlenka, Lena, Lenka, Marlunia

Imieniny: 23.10

06.09.2011. 15:02