Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Marcelina

Imiona żeńskie - imię Marcelina

Marcelina to imię pochodzenia łacińskiego i oznacza plebejski. Imię to wywodzi się od słowa Marcellus.

Marcelina to imię, któremu została przypisana liczba jeden, stąd też w naturze Marceliny jest bycie ciągle w centrum uwagi a także rozkazywanie innym. Planetą tego imienia jest Wenus, a znakiem zodiaku Wodnik. Kolor, który najlepiej pasuje imieniu Marcelina to pomarańczowy. Totemy imienia Marcelina to: oleander oraz łasica.

Znaczenie imienia Marcelina mówi nam, iż jest to osoba, która ma w sobie dużo sprytu, która lubi rozkazywać innym i chodzić z zadartym noskiem i dumnie uniesioną główką. Od dziecka Marcelina zachowuje się jak mała dama, patrząc na inne dzieci z góry - w dorosłym życiu jest podobnie.

Znaczenie imienia Marcelina mówi nam również, że jest to osoba lubiąca otaczać się wygodą i bogactwem, na które jednak nie ma zamiaru zapracować sama. Marcelina jest osobą strasznie leniwą i wygodniacką, lubiącą wykorzystywać swoje wdzięki do osiągania upragnionych celów.

Jeśli chodzi o uczucia to zgodnie z tym co mówi nam znaczenie imienia Marcelina jest to osoba zmieniająca często partnerów, ale w głębi duszy wierząca w prawdziwą miłość. Z miłości tej jednak Marcelina często rezygnuje w momencie, gdy pojawia się na horyzoncie "bogatsza" partia.

Marcelina jest osobą ambitną, ale tej ambicji nie wykorzystuje - woli wykorzystywać innych. Są jednak i takie Marceliny, które postanawiają postawić się stereotypom i żyć własnym życiem. Jak się okazuje potrafią i wtedy są naprawdę szczęśliwe.

Zawodami idealnymi dla imienia Marcelina są: elektronik, reporterka, dziennikarka, kierownik, zarządca.

Zdrobnienie imienia Marcelina: Marcysia, Marcelka, Marcelinka, Celinka, Cysia, Marcela, Marcuś

Imieniny: 5 stycznia, 9 stycznia, 31 stycznia, 20 kwietnia, 26 kwietnia, 2 czerwca i 17 lipca.

17.02.2012. 14:11