Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Małgorzata

Imię Małgorzata

Imię Małgorzata wywodzi się z Grecji i oznacza 'perłę'.

Liczbą, która przypisana jest imieniu Małgorzata jest liczba 6, która symbolizuje osobę żyjącą w harmonii z przyrodą i innymi ludźmi, osobę spokojną i bezkonfliktową, która szybko potrafi przystosować się do otoczenia,w którym przebywa. Planetą jaką przypisano imieniu Małgorzata jest emanujący blaskiem Księżyc, taka właśnie również jest i Małgorzata - bije od niej blask i optymizm. Znakiem zodiaku dla imienia Małgorzata jest spokojny Rak.

Osoba nosząca imię Małgorzata jest osobą spokojną i cierpliwą. Nigdy nie rzuca się z motyką na wiatr, ale wytrwale czeka na to, co przyniesie jej los. Nie wybija się ponad innych, siedzi w zaciszu i nie ukazuje swoich ukrytych talentów. Nie lubi być w centrum uwagi - jest jak perła ukryta w muszli. Otaczają się ludźmi lecz są to tylko najbliżsi przyjaciele i rodzina. Małgorzaty są świetnymi żonami i matkami. Potrafią stworzyć ciepły i kochający dom, nawet w trudnych warunkach. Małgorzaty żyją w swoim małym świecie, rzadko w ogóle wychodzą z domu - są strasznymi domatorkami. Świetnie potrafią zrozumieć ludzi, szczególnie kobiety. Lubią zajmować się sztuką oraz domem - świetnie gotują i przyrządzają ciasta. Potrafią czerpać z życia każdą nawet najmniejszą i najbardziej ulotną chwilę. Są optymistkami w każdym calu - nawet w najgorszym dopatrują się pozytywnych aspektów. Potrafią wysłuchać i dobrze doradzić, w ich otoczeniu można czuć się bezpiecznie.

Zawodami, w których dobrze będzie czuć się osoba nosząca imię Małgorzata są: psycholog, malarka, grafik, pedagog

Zdrobnienia: Małgorzatka, Małgosia, Małgośka, Gosia, Gośka

Imieniny: 18 Stycznia, 22 Lutego, 16 Maja, 10 Czerwca, 13 Lipca, 20 Lipca, 30 Sierpnia, 17 Października, 16 Listopada, 23 Grudnia

16.06.2010. 09:53