Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Liliana

Imię Liliana

Liliana to imię pochodzenia łacińskiego, które wywodzi się od słowa "lili" i oznacza królową piękności.

Znaczenie imienia Liliana mówi nam, iż liczbą przypisaną do tego imienia jest liczba 8 oznaczająca ludzi wytrwale dążących do celu, ambitnych i zdeterminowanych. Kolorem imienia Liliana jest fiolet, totemem roślinnym lilia, a zwierzęcym łasica. Znakiem zodiaku idealnym dla imienia Liliana jest Wodnik, a planetą Wenus.

Jak mówi nam znaczenie imienia Liliana jest to osoba bardzo ambitna, zdeterminowana i dążąca do celu nawet po trupach. Liliana jest również kobietą bardzo przedsiębiorczą, nieco dumną i wyniosłą, a także twardo stąpającą po ziemi. Nie dla niej lekkomyślność i szaleństwa - każdy swój krok dokładnie obmyśla.

Znaczenie imienia Liliana mówi nam również, że jest to osoba bardzo sprytna, potrafiąca znakomicie manipulować innymi, a także im rozkazywać. W towarzystwie zachowuje ona chłód i dystans - zawsze pozostaje gdzieś na uboczu. Dzięki temu nie łatwo jest ją zranić czy wyprowadzić z równowagi. Liliana zawsze zachowuje spokój, opanowanie i rozsądek.

Z natury Liliana jest introwertyczką - ma swój własny świat, nie zawsze mówi to co myśli, ani też nie robi tego co mówi. Trzeba na nią uważać, bo potrafi pokazać pazurki mimo pozornego oblicza grzecznej dziewczynki.

Znaczenie imienia Liliana wskazuje również na to, że jest to osoba bardzo dobrze zorganizowana, lubiąca porządek zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Nigdy nie miesza pracy z uczuciami, przez co często jest trudna w pożyciu. Nie łatwo jest jej znaleźć partnera, ale kiedy go znajduje potrafi się przed nim nieco otworzyć, niemniej jednak jest dość surowa i rygorystyczna, dlatego też dzieci się jej boją.

Idealnymi zawodami dla imienia Liliana są: analityk, naukowiec, lekarz, prawnik, sędzia.

Zdrobnienia imienia Liliana: Lilia, Lili, Lilianka, Liluś, Lilka, Lilcia, Linia, Linka, Linuś, Lilijka, Lisia, Li, Lila

Imieniny: 14 luty, 4 wrześnień13.06.2012. 11:23