Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Lena

Imię Lena

Lena to imię pochodzenia greckiego i wywodzi się od słowa Selene, co oznacza Księżyc.

Liczbą, która została przypisana do imienia Lena jest jedynka, która oznacza osoby władcze, które lubią zawsze być we wszystkim pierwsze, co idealnie pasuje do imienia Lena. Jeśli chodzi o znak zodiaku odpowiedni dla imienia Lena to są nim Bliźnięta, planetą oczywiście jest Księżyc. Kolorem, który został przypisany Lenie jest żółty, który wskazuje na osoby niezwykle zazdrosne, co również idealnie pasuje do osób noszących imię Lena. Przy imieniu Lena można również wyróżnić totemy: roślinny to orchidea, a zwierzęcy to wątłusz.

Imię Lena wskazuje na osobę, która jest pełnia energii i ogólnie rzecz biorąc jest to bardzo pobudliwa osoba. Ważną cechą osoby noszącej imię Lena jest niewątpliwie wrażliwość dosłownie na wszystko począwszy od ludzi, a skończywszy na sztuce. Co nie zmienia faktu, że osoba nosząca imię Lena jest straszną zazdrośnicą oraz lubi sobie rządzić innymi. Lena ma również to do siebie, że jest strasznie leniwa i najlepiej odpowiada jej nic nierobienie i życie w pełnym luksusie.

Lena jest osobą bardzo kapryśną, która często miewa humory i wtedy ciężko z nią wytrzymać, dlatego też ma niewiele koleżanek, za to mężczyzn dzięki temu, że Lena jest z reguły osobą piękną, ponętną i seksowną, bardzo do Leny ciągnie. Lena zaś to taka osóbka, która lubi grać na uczuciach i wykorzystywać mężczyzn, dlatego w szybkim czasie robi z każdego chętnego swojego niewolnika. Jeśli, więc chodzi o uczucia to pod żadnym względem nie są w nich stałe. Nawet jeśli jednego dnia są w kimś zabójczo zakochane, drugiego dnia mówią, że nic nie czują.

Imię Lena bardzo często określane jest hasłem: "Istota doskonała, piękność królestwa", co samo przez się rozumiane jest, że Lena to bez wątpienia osoba próżna, dlatego też sama w życiu nic nie osiąga, nie doznaje również prawdziwej miłości. Choć posiada niebanalną inteligencję to jej w ogóle nie wykorzystuje, woli skupiać się na własnym wewnętrznym świecie pełnym marzeń o bogatym księciu z bajki, który sprawi, że będzie żyła w luksusie.

Zawody idealne dla imienia Lena: (w ostateczności) modelka, aktorka, piosenkarka

Zdrobnienia imienia Lena: Lenka, Lenuś, Lencia, Leneczka, Lenusia, Leni

Imieniny: 03.02, 05.22, 05.24, 05.25, 05.27, 05.29, 07.31, 08.18, 10.23, 11.10

27.04.2011. 19:53