Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Klaudia

Imię Klaudia

Klaudia to imię pochodzenia łacińskiego i oznacza "z rodu Klaudiuszy", czyli osobę związaną z sferami wyższymi.

Liczbą imienia Klaudia jest 9, która to oznacza ludzi o dużych ambicjach na przekór wszystkim mierzących bardzo wysoko, zaś znakiem zodiaku jest Waga, która pozwala określić pewne granice tych ambicji. Planetą czuwającą nad imieniem Klaudia jest Wenus, co sprawia, że Klaudii nie brak adoratorów. Kolorem, który jest odpowiedni dla imienia Klaudia jest pomarańczowy, totemem roślinnym lipa, a zwierzęcym łania.

Znaczenie imienia Klaudia wskazuje na osobę, która zawsze mierzy wysoko, zawsze chce być najlepsza i najwspanialsza. Klaudia jest nieśmiała niczym łania, ale gdy wytycza sobie jakiś cel dąży do niego po trupach, na przekór wszystkiemu i wszystkim, ale gdy jej się to nie udaje, załamuje się i powraca do bycia łanią. Porażki jednak Klaudia odnosi bardzo rzadko, dlatego wszyscy uważają ją za wzór pewności siebie.

Ponadto znaczenie imienia Klaudia mówi, że jest to osoba mająca wrodzony wdzięk, a także zamiłowanie do mody, urody i trendów, a także do sztuki, muzyki oraz tańca. Z natury Klaudia jest romantyczką, którą bardzo łatwo zranić i choć nie brakuje jej adoratorów to podchodzi ona do nich niepewnie i bardzo długo trzyma ich na dystans. Klaudia nie cierpi flirtu i jest w pełni podporządkowana zdrowemu rozsądkowi, dlatego jest wierną żoną i wspaniałą matką.

Zawodami idealnymi dla imienia Klaudia są: modelka, artystka, fryzjerka, stylistka paznokci, tancerka

Zdrobnienia imienia Klaudia: Klauduś, Klaudusia, Klaudynka, Klaudzia

Imieniny: 20 marca, 18 maja, 7 sierpnia

02.06.2011. 11:12