Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Karolina

Imię Karolina

Karolina to imię pochodzenia germańskiego. Imię to jest żeńską formą imienia Karol, które oznacza „człowieka wolnego”.

Liczbą przypisaną imieniu Karolina jest liczna 4. Czwórka wskazuje na niezwykle poukładaną osobę, dobrze zorganizowaną oraz trzymającą ład i porządek. Znakiem zodiaku, który na Karoliny będzie najbardziej odpowiedni jest Koziorożec, a planetą Saturn.

Karoliny to osoby o bardzo spokojnej naturze, mają swój zamknięty świat, do którego nikogo nie wpuszczają. W towarzystwie zachowują się jak damy, wywyższają się nad innymi, wyolbrzymiają swoje cechy, pokazują siebie lepszymi, bogatszymi niż są w rzeczywistości. Dobierając sobie przyjaciół zaczynają od patrzenia im „do portfela”, a następnie na pochodzenie. Cenią sobie niezależność, chcą otaczać się bogactwem, ale niechętnie pracują własnymi rękami. Nie skore do nauki, wolą się poopalać, pooglądać TV, bądź iść na imprezę. Są osobami spokojnymi, ale lubią imprezować. Na imprezach widzi się prawdziwe, dzikie oblicze Karolin, które często w rodzinnym gronie, sprawiają pozory świętoszek. Często gryzie się to z ich zamkniętym małym świadkiem, ale tłumaczą sobie to tym, że życie jest krótkie i trzeba się bawić, zamykając się tylko w swoich wyobrażeniach, zaprzepaszcza się kilka ulotnych, ale wspaniałych chwil. W uczuciach stałe dopiero, gdy trafią na swojego księcia z bajki, który najlepiej jak będzie jeździł jaguarem, porsche bądź innymi luksusowym samochodem, a na koncie będzie miał miliardy. Często ze względu na swe wygórowane wymagania zostają starymi pannami.

Zawodem, który ewentualnie odpowiadałby osobie noszącej imię Karolina jest zawód dyrektora, kierownika, bądź innej osoby, która tylko dyryguje ludźmi, a sama nic nie robi.

Zdrobnienia: Karola, Karolcia, Karolinka

Imieniny: 5 lipca, 18 listopada

10.05.2010. 11:34