Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Kamila

Imię Kamila

Imię Kamila jest pochodzenia łacińskiego. Wg. "Eneidy" Wergiliusza Kamila była rycerzem - dziewczyną z plemienia Wolsków.

Liczbą Kamili jest cyfra 3, która jest symbolem indywidualizmu i właśnie takie są Kamile - niepowtarzalne indywidualistki. Dodatkowym dopełnieniem jest znak Lwa, który wprowadza do żyć Kamil tempo, przez co są one niezwykle energicznymi osobami. Planetą, która najlepiej wpłynie na życie Kamil jest Jowisz.

Kamile to osoby cechujące się niesłabnącą energią, wolą życia i indywidualizmem. Są introwertyczkami, które mają swój własny mały świat i tylko w nim czują się naprawdę dobrze. Są niepoprawnymi romantyczkami - kochają filozofię, sztukę i poezję. Kamile są bardzo wrażliwe - potrzebują miłości i ciepła, ale są przy tym bardzo zaborcze. Kamile są bardzo silne, rzadko przegrywają, ale jak już osiągną jakąś porażkę to nie potrafią jej sobie wybaczyć. W ogóle są one pamiętliwe i nie potrafią wybaczyć krzywd im wyrządzonych. Nie lubią przebywać wśród ludzi, szczególnie wśród kobiet, z nimi mają częste zatargi. Nie czują też pociągu do nauki, pojmują ją w swój indywidualny sposób. Są leniwe przez co niechętne do pracy. Chcą żyć w luksusach, ale za pieniądze męża, nie za zarobione własnymi rękami. Potrafią dobrze pisać, są bardzo ciekawskie i gadatliwe, ale nie w kontaktach na żywo. Szukają miłości, ale nie są zbyt stałe w uczuciach - jednego dnia kochają a drugiego nienawidzą. Od partnera oczekują przede wszystkim grubego portfela. Są pozornie niewinne i słodkie, a w rzeczywistości wredne i egoistyczne.

Zawodami, w którymi dobrze czuć się będą Kamile są: modelka, aktorka, filozof.

Zdrobnienia: Kamila, Kama, Mila

Imieniny: 05.31, 07.14

28.04.2010. 13:36