Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Justyna

Imię Justyna

Imię to jest pochodzenia łacińskiego i wywodzi się od słowa ‘iustus’, co oznacza sprawiedliwy.

Planetą dla imienia Justyna jest Uran, zaś szczęśliwą liczbą jest liczba 3. Osoby, którym przypisana jest liczba 3 wyróżniają się na tle innych tym, że budzą natychmiastowe zaufanie, szacunek i podziw.

Najbardziej odpowiednim znakiem zodiaku dla imienia Justyna jest Wodnik, czyli żądny nowości indywidualista. Imię Justyna odpowiednie będzie też dla takich znaków jak Waga oraz Byk – osoba taka będzie wtedy bardziej przedsiębiorcza.

Osoby o imieniu Justyna cechują się indywidualizmem. Od dziecka czują się kimś wspaniałym i wyjątkowym, kto jest lepszy od innych. Nie mają zamiaru się nikomu podporządkowywać, kiedy jakaś reguła im nie pasuje, szukają furtki, dzięki której mogą daną regułę obejść. Justyny nigdy nie idą z duchem mody, nie „noszą” się tak jak inni. Są pod tym względem wyróżniające się z tłumu, przez co często uznawane za dziwadła. W życiu kierują się tylko i wyłącznie swoimi zachciankami i żyją w myśl zasady Carpe Diem. Justyny ciągnie do tego, co dziwne, rzadkie i egzotyczne, stąd też kochają przygody i podróże. Dla osób o imieniu Justyna, całe życie to przygoda. Justyny miewają szalone pomysły, którym zaskakują wszystkich wokół. Nieraz te pomysły są niebezpieczne i irracjonalne, ale nikt im nie potrafi ich wyperswadować z głowy. Osoby o tymże imieniu nie boją się zmian, toteż bardzo często ich dokonują. Do najczęstszych należą: zmiana miejsca zamieszkania, zmiana pracy, ale nie partnera – pod tym względem są bardzo stałe. Cechują się nieufnością do mężczyzn i bardzo długo czekają z założeniem rodziny. Justyny są osobami niezwykle zapobiegliwymi, z każdej sytuacji potrafią znaleźć wyjście. Są ponadto świetnymi organizatorkami. Odpowiednim zawodem dla osoby o imieniu Justyna będzie sekretarka, bądź administratorka, a także organizatorka podróży. Ze względu na łacińskie znaczenie imienia Justyna, dziewczyny o tym imieniu mogą pokusić się także o zawód związany z wymiarem sprawiedliwości, np. prawnik czy sędzia, choć to ryzykowne ze względu na ich ciągłe zmiany.

Zdrobnienia: Justyś, Justynka, Justynia

Imieniny: 14 Kwietnia, 28 Maja, 16 Czerwca, 17 Września, 27 Września

23.04.2010. 19:22