Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Julia

Imię Julia

Julia to imię pochodzenia łacińskiego i oznacza 'wywodząca się z rodu Juliuszów'.

Liczbą, która przypisana jest imieniu Julia jest trójka. Trójka oznacza osoby pełne radości, które potrafią cieszyć się z każdego nowego dnia pomimo trosk, osoby pełne entuzjazmu i życiowej siły, osoby pełne optymizmu i pogody ducha, które potrafią zjednać sobie innych. Planetą imienia Julia, jak nie trudno się domyślić jest Wenus, która wnosi w życie Julii nutkę romantyzmu oraz sprawia, że mają one dużo szczęścia i powodzenia u płci przeciwnej. Znakiem zodiaku Julii jest Byk.

Imię Julia kojarzy się przede wszystkim z bohaterką szekspirowskiej sztuki zatytułowanej "Romeo i Julia". Tak jak bohaterka sztuki Julia w życiu realnym ma powodzenie u płci przeciwnej, ale ma również niesamowitą siłę, dzięki której pokonuje przeciwności losu, a nie poddaje się na pierwszej napotkanej przeszkodzie. Osoba nosząca imię Julia jest z reguły optymistką, która zawsze stara się szukać pozytywnych stron życia, nawet w chwilach trudnych. Osoby noszące imię Julia są pełne wigoru i entuzjazmu, lubią działać, a nie patrzeć biernie i czekać aż wszystko ułoży się samo. Kochają sztukę i przyrodę. Są wrażliwe na piękno i potrafią go dostrzec nawet tam, gdzie z pozoru go nie ma. Szybko i prosto potrafią sobie zjednać innych ludzi - posiadają to coś, do czego ciągnie innych. Stąd też Julie mają wielu przyjaciół, jednak pomagają nie tylko znajomym, ale również i obcym - lista osób, które są im wdzięczne za pomoc zawsze jest długa. Julie kochają życie rodzinne i dom pełen miłości. Choć cieszą się dużym powodzeniem u mężczyzn one szukają tego jednego jedynego wybranka serca - szukają Romeo, z którym będą aż do śmierci.

Zawodami, w których dobrze będzie się czuć osoba o imieniu Julia są: architekt wnętrz, dekorator, florystka, artystka, psycholog.

Zdrobnienia: Julka, Julcia

Imieniny: 16 Kwietnia, 22 Maja, 27 Lipca, 10 Grudnia

23.07.2010. 11:08