Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Joanna

Imię Joanna

Joanna to imię pochodzenia hebrajskiego i oznacza „łaska Jahwe”.

Imię Joanna to imię bardzo popularne i mimo upływu czasu wciąż chętnie nadawane i zawsze na topie. Liczbą pasującą do imienia Joanna jest 2, która oznacza osoby bardzo energiczne, a także odważne i piękne. Planetą imienia Joanna jest Księżyc, a znakiem zodiaku Skorpiony. Jeśli chodzi o totem zwierzęcy dla imienia Joanna to są nim termity – totem ten wskazuje więc na niezwykłą drobiazgowość i pracowitość osoby noszącej imię Joanna. Totemem roślinnym jest natomiast żarnowiec, który wskazuje na to, że Joanny lubią wiejskie życie i naturę. Kolorem imienia Joanna jest żółty, co wskazuje na to, że osoba nosząca imię Joanna jest niezwykle zazdrosną osobą i to nie tylko jeśli chodzi o partnera, ale zawsze wtedy, gdy nie jest w centrum uwagi i to nie ona, a ktoś inny rządzi w jej otoczeniu.

Osoba nosząca imię jest osobą bardzo energiczną, która ciągle musi coś robić. Od dziecka sprawia rodzicom problemy swoim zachowaniem, które jest czasem bardzo nieodpowiedzialne, niestety z tego Joanna nie wyrasta i w dorosłym życiu również bardzo często przez swoje nieodpowiedzialne zachowania sprowadza na siebie kłopoty. Na szczęście Joanna cechuje się dużym opanowaniem, które pozwala jej wychodzić z najtrudniejszych sytuacji. Joanna mimo opanowania takiego psychicznego potrafi być bardzo agresywna w niektórych sytuacjach i mówi się, że lepiej nie wchodzić jej wtedy w drogę.

Joanna posiada również niezwykłą intuicję, a także inteligencję. Joanna ma wrodzony zmysł dyplomatyczny, w każdej sytuacji potrafi tą drogą znaleźć rozwiązanie. Ponad wszystko wierzy we własne siły i możliwości – nigdy, więc się nie poddaje i zawsze wytrwale dąży do celu posiadając przy tym żelazną, a nawet rzec by można stalową wolę.

Joanna to ekstrawertyczka, która łatwo przystosowuje się do nowych sytuacji oraz otoczenia. Joanna posiada dwoistą naturę – z jednej strony jest uczuciowa dzięki czemu łatwo przyciąga do siebie ludzi i im pomaga, a z drugiej strony stąpa twardo po ziemi i słucha swojego rozumu. Jeśli chodzi o kontakty z innymi to Joanna jest osobą, która musi być zawsze w centrum uwagi. Jest ona urodzonym przywódcom – zawsze chce komuś rozkazywać i nie da sobą manipulować. Nie znosi mieć kogoś nad sobą dlatego praca w klasycznej firmie jest dla niej nie do pomyślenia. Joanna jest duma i despotyczna, lubi się wywyższać jednak ludzie ją lubią, bo potrafi być miła, czuła i pomocna.

W uczuciach Joanny są stałe i wierne – jeśli kochają to na zabój. Jednak należy zdawać sobie sprawę, że jeśli się je zrani – one zranią jeszcze bardziej. Joanna jest źródłem inspiracji i ciągłej przygody dla swojego mężczyzny – z nią nie można się nudzić. Idealna żona i kochanka, a także matka, choć swoje dzieci wychowuje w sposób niezwykle surowy.

Zawody idealne dla osoby noszącej imię Joanna to - prezes firmy, freelancer, właściciel własnej firmy

Imieniny: 02.04, 05.12, 05.24, 08.21, 12.09, 12.12

Zdrobnienia imienia Joanna: Asia, Joasia, Joaśka, Aśka

28.03.2011. 11:29