Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Hanna

Imię Hanna

Hanna to imię pochodzenia hebrajskiego i oznacza "wdzięk lub łaska".

Hanna to imię, które najlepiej pasuje do osoby spod znaku Skorpiona. Nad imieniem Hanna czuwają zaś planety takie jak Saturn oraz Mars. Kolor idealnie pasujący do imienia Hanna to czerwień, a szczęśliwą liczbą tego imienia jest ósemka, która oznacza ludzi pełnych ambicji, samodyscypliny oraz ludzi twardych.

Znaczenie imienia Hanna mówi nam, że ta osoba od dziecka jest bardzo zdyscyplinowana i samodzielna, a także niezwykle grzeczna oraz twarda - nigdy nie płacze, gdzie się przewróci tylko stale próbuje dalej.

Imię Hanna powstało z tego samego imienia hebrajskiego co Anna - imienia Hannah - dlatego też mówi się o tych imionach, że są bliźniacze, ale o całkiem różnych charakterach. Anna to szalona dziewczyna, lubiąca przygody i lekkomyślność. Hanna zaś to twardo stąpająca po ziemi realistka, która idzie pod prąd pokonując stale własne słabości.

Znaczenie imienia Hanna mówi nam również, że kocha ona dom i rodzinę, marzy by mieć ją jak największą. Z drugiej strony lubi zachowywać w niej dyscyplinę przez co dzieci bardzo często się buntują.

Zawody idealne dla imienia Hanna to: biznesmen, dziennikarz, polityk

Zdrobnienia imienia Hanna: Hania, Hanka, Hana

Imieniny: 5 Stycznia, 12 Stycznia, 18 Października

20.01.2012. 12:11