Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Felicja

Imię Felicja

Julita to imię pochodzenia łacińskiego, wywodzące się od imienia Felix oznaczający osobę łaskawą, życzliwą oraz szczęśliwą.

Znaczenie imienia Felicja mówi nam, iż szczęśliwą liczbą tego imienia jest jedynka, która w przypadku tego imienia oznacza, kobietę poszukującą wiedzy, chętnie studiującą sztukę. Kolorem imienia Felicja jest szary, a kamieniem kwarc dymny. Nad imieniem Felicja czuwa planeta Mars oraz Słońce, a idealny znak zodiaku dla tego imienia to Wodnik. Totemem roślinnym imienia Felicja jest oleander, zaś zwierzęcym łasica. 

Znaczenie imienia Felicja mówi nam, iż jest to osoba szlachetna, pełna chęci, by nieść pomoc innym osobom. Zawsze chętnie służy radą. Jest również królową piękności. To co robi, robi zazwyczaj z spokojem i rozwagą. Osoba o imieniu Felicja jest niezwykle odpowiedzialna.

Cechą charakterystyczną imienia Felicja jest opanowanie, osoba o tym imieniu nie ulega wpływom innych ludzi. Ta kobieta zawsze potrafi rozkazywać oraz wykazuje przy tym mnóstwo sprytu .

Ponadto zgodnie z tym co twierdzi znaczenie imienia Felicja jest to osoba pełna majestatu, chodząca z wysoko uniesioną głową. Potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji. Osoba o imieniu Felicja jest mało aktywna w miłości. Bardzo ceni swój dom oraz rodzinę i dzieci.

Według znaczenie imienia Felicja jest osobą lubiąca ładne i wygodne ubiory oraz wykwintne jedzenie.

Idealnymi zawodami dla imienia Felicja jest prowadzenie swojej małej firmy.

Zdrobnienia imienia Felicja: Fela, Felka, Felcia, Felusia, Felunia, Feluś, Ela, Elcia, Elusia, Elunia

Imieniny: 24 stycznia, 7 marca oraz 27 kwietnia17.07.2014. 13:18