Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Ewelina

Imię Ewelina

Ewelina to imię pochodzenia hebrajskiego i oznacza życie.

Cyfrą, która przeznaczona jest dla imienia Ewelina jest cyfra trzy, która oznacza osoby tętniące życie i entuzjazmem, które nie mogą usiedzieć w miejscu tylko cały czas muszą coś działać, wytyczać sobie cele i do nich dążyć. Znakiem zodiaku są dociekliwe Bliźnięta a planetą Merkury.

Eweliny to osoby, które od dziecka starają się być samodzielne i chodzić własnymi drogami. Osoby noszące imię Ewelina nie znoszą ograniczeń i zakazów toteż często realizując swoje cele mają kłopoty z prawem. Nie lubią się podporządkowywać, zawsze chcą stawiać na swoim, gdy coś im nie pasuje to się buntują. Eweliny to osoby o dużych pokładach energii, jednak często pożytkują ją na niepotrzebne kłótnie. Od czasu do czasu lubią zaszaleć, wtedy robi się o nich głośno, z powodu ich ekscesów i wybryków, niegodnych kobiety. Mają wiele energii, ale to energia chwilowa, na dłuższą metę nie potrafią się skupić na swych działaniach. Osoby noszące imię Ewelina lubią ruch i nie znoszą monotonii toteż często podróżują i zmieniają pracę. Potrafią zrobić zawrotną karierę, ale nie potrafią się utrzymać zbyt długo na powierzchni przez swoje wybryki i chęć próbowania tego, co zakazane. W życiu uczuciowym osoby o imieniu Ewelina są bardzo przewrotne, nie można im ufać, ale dzięki swemu niebagatelnemu urokowi przyciągają mężczyzn. Z Eweliną nie można się nudzić - dzięki swemu eksperymentalnemu życiu potrafi zaskoczyć, z tymże nie zawsze pozytywnie.

Zawodami, w których dobrze będzie się czuła osoba o imieniu Ewelina są: podróżnik, organizator podróży, przewodnik, nauczyciel wychowania fizycznego, trener.

Zdrobnienia: Ewka, Ewcia, Ewunia, Ewelinka, Ewa

Imieniny: 26 maja

31.05.2010. 13:32