Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Ewa

Imię Ewa

Ewa to imię pochodzenia hebrajskiego i oznacza "życie".

Imię Ewa jest dość popularnym imieniem, które przez wieki zawsze się pojawiało. Ewa to imię, które wzięło się oczywiście z Biblii od imienia pierwszej kobiety, jaką stworzył Bóg. Liczbą imienia Ewa jest trójka, która oznacza ludzi pełnych życia, a także zapału do działania, ludzi, którzy stale dążą ku nowym celom i nowym sukcesom. Jeżeli chodzi o planetę imienia Ewa to jest nią Merkury, zaś znakiem zodiaku jest Panna. Kolorem imienia Ewa jest niebieski, totemem zwierzęcym niewinna gołębica, zaś totemem roślinnym lilia, która również jest symbolem niewinności.

Choć wszystkie znaki przypisane do imienia Ewa wskazują na osobę niewinną to w gruncie rzeczy to tylko pozory, gdyż Ewa jest osobą, która jest buntownicza, wścibska, zazdrosna, ale zarazem zdecydowana, pracowita i posiadająca bogactwo czułości i miłości, które jednak rzadko okazuje. Ewa jest osobą, która stale wyznacza sobie jakieś cele i wytrwale do nich dąży mimo przeciwności losu. Znaczenie imienia Ewa wskazuje również na to, że jest to osoba nieznosząca ograniczeń i tego, że ktoś nią rządzi. Ewa lubi kroczyć własnymi ścieżkami i sama decydować o swoim życiu i tym, co w danym momencie ma robić, a czego nie.

Ewa jest również osobą bardzo ambitną, która zawsze osiąga sukces. Jest to osoba, która bardzo szybko pnie się na drabinie kariery, gdyż jest to tak naprawdę całe jej życie. W tym miejscu warto wspomnieć, że Ewa to osoba bardzo zaborcza, która rzadko dopuszcza ludzi do swego otoczenia, gdyż boi się, że zostanie zraniona, a zranić ją bardzo łatwo. Dlatego też posiada tylko starannie dobranych przyjaciół, a jeżeli chodzi o miłość... to są bardzo nieufne, ale jeśli czują, że to prawdziwa miłość to kocha całym sercem i potrafi być naprawdę czuła, choć na pozór może się wydawać zimna jak lód.

Znaczenie imienia Ewa wskazuje również na to, że jest to osoba bardzo aktywna, która lubi zmiany, posiada mnóstwo energii, którą lubi wykorzystywać na różne sposoby. Ponadto Ewa posiada niesamowitą intuicję jednak nigdy jej nie słucha - woli słuchać się surowych zasad rozumu, by przypadkiem nie cierpieć. Ogólnie Ewa to osoba przestrzegająca bardzo surowych za­sad, posiadająca wrodzoną moralność. Ewa bardzo często sprawia wrażenie, że wszystko przychodzi jej bardzo łatwo, dlatego też jej osobowość często określana jest jako "ta, co króluje w niebie i na ziemi".

Jeżeli chodzi o zawody, w których znakomicie będzie czuła się Ewa to są to: matematyk, analityk, dziennikarz, ekonomista.

Zdrobnienia imienia Ewa: Ewka, Ewcia, Ewunia, Ewusia

Imieniny: 10.03, 26.10, 24.12

17.05.2011. 12:00