Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Diana

Imię Diana

Diana to imię pochodzenia angielskiego, jest odpowiednikiem greckiej Artemidy i jest boginią lasów, zwierząt oraz księżyca.

Liczbą szczęśliwą dla imienia Diana jest dwójka, która oznacza silną osobowość oraz twardy charakter. Znakiem zodiaku idealnym dla imienia Diana są Byk oraz Strzelec. Totem zwierzęcy imienia Diana to leopard, a roślinny grusza. Planetą imienia Diana jest oczywiście Księżyc oraz Wenus, a kolorem wzmacniającym jest zielony oraz szaroniebieski. Za kamień imienia Diana uważa się agat oraz perła.

Znaczenie imienia Diana mówi nam, iż jest to osoba spokojna oraz praktyczna, można na niej polegać oraz doskonale rodzi sobie w świecie materialnym. Osoba o imieniu Diana jest przeważnie skoncentrowana na własnej osobie i jest dość przewidywalna. Zazwyczaj osoby o imieniu Diana działają planowo i metodycznie.

W głębi duszy Diana nie skłania się do aktywnego działania i odpowiada formie pasywnej. Diana często korzysta z podpowiedzi swojej intuicji i często wychodzi jej to na dobre.

Według znaczenie imienia Diana jest to osoba również szukająca silnych związków z naturą, Diana obdarza ciepłem oraz bezpieczeństwem.

Idealnymi zawodami dla imienia Diana są: ogrodnik oraz architekt

Zdrobnienia imienia Diana: Dian, Diancia, Dianeczka, Dianek, Dianita, Dianiś, Dianka, Dianulka, Dianunia, Dianusia

Imieniny: 10 czerwca, 13 sierpnia03.07.2014. 14:13