Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Delfina

Imię Delfina

Delfina to imię, które pochodzi z języka francuskiego, jest żeńskim odpowiednikiem imienia Delfin oznaczający następcę tronu.

Znaczenie imienia Delfina mówi nam, że szczęśliwą liczbą tego imienia jest szóstka. Znakiem zodiaku imienia Łucja jest Byk, Rak i Skorpion, zaś planetą Jowisz. Według znaczenia imienia Delfina szczęśliwym kamieniem tego imienia jest kamień księżycowy, malachit. Totem roślinny imienia Delfiny to wiąz i figowiec, zaś zwierzęcym – pies, konik morski oraz daniel.

Osoba nosząca imię Delfina to kobieta nietuzinkowa. Odznacza się zazwyczaj dużą inteligencją, silną wolą i walorami towarzyskimi. Jest typem przewodnika. Mimo mocnych cech charakteru osoba z imieniem Delfina potrafi przyjść z bezinteresowną pomocą, a nawet jest zdolna do poświęceń. W domu jest przykładną matką oraz żoną.

Znaczenie imienia Delfina mówi nam, że jest to osoba stworzona głównie do życia rodzinnego, jest realistą oraz romantykiem, ma w sobie optymizm oraz pogodę ducha.

Delfina kocha naprawdę , szczerze angażuje się w związki i pragnie okazywania wielkiej miłości od partnera, jest również wiernym i namiętnym kochankiem.

Imieniny: 9 grudnia

Zdrobnienia imienia Delfina: Delfinka, Delfinia, Delfusia, Delfeczka, Delfka, Fina, Finka, Finia, Fincia, Finusia, Finunia

Zawody idealne dla imienia Delfina: doskonale realizuje się w firmach rodzinnych oraz w zawodach, gdzie konieczny jest kontakt z ludźmi.13.05.2014. 13:04