Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Daria

Imię Daria

Imię Daria jest pochodzenia perskiego i oznacza "ostoję dobra".

Daria jest żeńską odmianą perskiego imienia Dariusz, ale jest również i rosyjską zdrobniałą formą imienia Dorota. Liczbą imienia Daria jest 9, znakiem zodiaku - Strzelec, planetą - Jowisz, kolorem - czerwony, totemem zwierzęcym - żyrafa, a roślinnym - tymianek.

Imię Daria wskazuje na kobietę bardzo uczuciową i flegmatyczną, choć idealne jest dla niej wybujałe życie, pełne przygód. Daria lubi otaczać się ludźmi, imprezować i rywalizować z innymi. Imię Daria wskazuje również na osobę nowoczesną, która lubi wprowadzać w swym życiu zmiany jakie robią nastolatki, stąd też często uważa się Darię za wiecznie udającą nastolatkę.

Daria to również osoba kłótliwa, łatwo popadająca w konflikty i szybko się denerwująca, mimo to ciągle szuka nowych przyjaźni, które bardzo szybko kończą się burzliwą kłótnią. Daria jest osobą pewną swojego uroku i wdzięku co też często wykorzystuje zmieniając mężczyzn jak rękawiczki. Daria ma to do siebie, że nie wierzy w miłość, a jedynie chwilowe miłostki i przygody,

Jeśli chodzi o aktywność to Daria jest bardzo leniwa i najchętniej nie robiła by nic. Jest niezdecydowana i często zmienia z tego powodu szkołę, pracę, itp. Imię Daria wskazuje na osobę, która nie posiada wyobraźni i intuicji, a także wysokiej inteligencji, mimo to wywyższa siebie, a innych uważa za gorszych i głupszych.

Zawodami idealnymi dla imienia Daria są: sprzątaczka, kelnerka, kasjerka i inne, które nie wymagają zbytniego wysiłku psychicznego.

Zdrobnienia: Darunia, Darijka, Darusia

Imieniny: 25 październik

21.06.2011. 10:53