Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Bogusława

Imię Bogusława

Imię Bogusława to słowiańskie imię żeńskie, oznaczające tę, która sławi Boga. W Polsce imię to występuje od XIII wieku.

Liczbą imienia Bogusława jest dwójka, która oznacza przede wszystkim ludzi o naturze spokojnej i praktycznej. Kolorem imienia Bogusława jest szaroniebieski i zielony. Planetą, która czuwa nad imieniem Bogusława jest Wenus, zaś znakiem zodiaku – Byk, Rak, Waga i Ryba. Jeśli chodzi o totem roślinny to mamy tu dziką różę i storczyka. Kamieniem, który przyniesie szczęście Bogusławie jest agat i perła.

To osoby, na których można polega, posiadają niezwykłe zdolności radzenia sobie w świecie materialnym. Jednak błyskotliwośc nie jest ich najsilniejszą cechą charakteru. Często korzystają z podpowiedzi intuicji i w tej dziedzinie mają dużo szczęścia. Cenią sobie kontakt z naturą i chcą często przebywac na jej łonie.

Osoby o tym imieniu cechują się umiejętnością i praktyką wykorzystania zasobów posiadanej wiedzy. Zwłaszcza w sferze związanej z przestrzenią materialną, gdzie umiejętnie potrafią pomnażac i gromadzic dobra materialne. Osoby noszące to imię cenią sobie dobrobyt i wygodę. Są uparte oraz bardzo zachowawcze. Lubią otaczac się przedmiotami, które gwarantują im wysoki standard życia.

Najważniejszym celem życia jest kariera zawodowa, która prowadzi ich tam, gdzie mogą wykorzystac swoją uczciwóśc, intuicję, wyobraźnię, oraz zdolności do kreatywnego myślenia.

Bogusława ceni sobie dobre towarzystwo, a jak już kogoś pokocha to do końca życia.

Pracą idealna dla imienia Bogusława jest: ogrodnik, agronom, architekt, agent nieruchomości

Imieniny Bogusławy: 13 stycznia, 22 marca, 18 kwietnia, 29 kwietnia, 29 maja, 18 sierpnia i 23 września

Zdrobnienia imienia Bogusława: Bogusia, Boguszka, Boguśka, Bogunia, Sława, Sławka, Bogna, Sławcia, Gunia, Gusia

27.05.2014. 12:41