Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Anna

Imię Anna

Anna to imię pochodzenia hebrajskiego i oznacza "łaska, wdzięk".

Liczba, która jest przypisana do imienia Anna to liczba 3, która oznacza osoby praktyczne i dążące do sukcesu, a także lubiane przez otoczenie i mające więcej szczęścia niż rozumu. Znak zodiaku, który jest szczególnie odpowiedni dla tego imienia do Rak, a planetą imienia Anna jest Księżyc.

Anna to do niedawna jedno z najczęściej nadawany imion dzieciom. Osoba nosząca imię Anna jest osobą, którą można uznać by za oazę spokoju. Zawsze myśli zdroworozsądkowo i nie kieruje się impulsem. Anna twardo stąpa po ziemi, nie ulega pokusie, nawet nie potrafi jej ulec. Jest lubiana przez ludzi, ale głównie są to pozory, które ludzie wokół niej tworzą by czerpać z Anny korzyści. Osoba nosząca imię Anna jest osobą bardzo wrażliwą, a przy tym też bardzo naiwną. Ponadto Anna jest niezwykle praktyczna i zapobiegliwa, potrafi się zorganizować tak, aby zyskać jak najwięcej. Z pozoru się wydaje być osobą bardzo dobrą dla innych, ale w gruncie rzeczy dba tylko i wyłącznie o własne dobro. Anna lubi być w centrum uwagi, ale zazwyczaj udaje jej się być tylko w centrum uwagi rodziny, która obchodzi się z nią jak z jajkiem. Niektórzy naprawdę lubią Annę, większości jednak gra ona strasznie na nerwach. Jako dziecko Ania nie sprawia żadnych problemów, w życiu dorosłych ich unika. Imię Anna brzmi bardzo ciepło i przywołuje na myśl troskliwą, opiekuńczą i sympatyczną osóbkę. Dlatego też niektórzy mężczyźni lgną do Anny, gdy chcą się ustatkować, bo ogólnie Anna nie cieszy się zbytnim zainteresowaniem mężczyzn - nie jest najczęściej obdarzona urodą tylko rozumem, którego często też nie potrafi wykorzystać. Liczba trzy sprawia, że Anna potrafi sobie świetnie radzić w życiu zawodowym i dążyć do sukcesu. Jednak często tego nie wykorzystują nie wiadomo czemu poświęcając się rodzinie w bardzo młodym wieku.

Zawodami, w których idealnie będzie czuć się osoba nosząca imię Anna są: lekarz, ginekolog, elektronik, geolog, laborant.

Zdrobnienia: Ania, Anusia, Anka, Aneczka

Imieniny: 26 Lipca

28.09.2010. 14:18