Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Aneta

Imię Aneta

Aneta to imię pochodzenia francuskiego i nie ma żadnego specjalnego znaczenia, jest to po prostu zdrobnienie imienia Anna.

Imię Aneta jest pod opieką planety Wenus, która jednak w żaden sposób nie wpływa na urodę Anety, bo jest ona zwykle przeciętnej urody. Wenus wpływa jednak na imię Aneta pod tym względem, że nadaje mu dostojeństwa. Znakiem zodiaku dla imienia Aneta jest Waga, a liczbą 7, która przynosi Anecie niezwykłe szczęście.

Aneta to osoba można by rzec dostojna, ale w tym znaczeniu, że chodząca jak "paniusia", której każdy powinien się kłaniać. Aneta lubi sobie rządzić ludźmi i ich sobie podporządkowywać. Lubi twarde zasady, ale sama się do żadnych nie stosuje. Ponadto Aneta jest osobą, która lubi imprezować. Z drugiej jednak strony Aneta jest osobą niezwykle inteligentną, jednak rzadko tę inteligencję wykorzystuje. Raczej woli nie wysilać się za bardzo i zdobywać wszystko kosztem innych. Imię Aneta jest raczej odbierane negatywnie przez otoczenie, gdyż osoba je nosząca cechuje się kłamliwością, wykorzystywaniem innych, przechwalaniem i wywyższaniem siebie. Aneta to osoba, która chce wiele, ale sama nie wiele z siebie daje. Jej imprezowy tryb życia sprawiają, że nie może na dłużej przy sobie utrzymać partnera. Do tego przeciętna uroda nie pozwalają Anecie na zdobywanie mężczyzn tak po prostu od ręki. Często też Aneta zmienia pracę, gdyż przez swoje lenistwo nie wywiązuje się z powierzonych jej obowiązków.

Zawodami idealnymi dla imienia Aneta są: sprzątaczka, przedstawiciel handlowy, przewodnik wycieczkowy

Zdrobnienie imienia Aneta: Anetka, Ancia, Andzia, Anet

Imieniny: 16 Czerwca, 17 Lipca

19.01.2011. 12:51