Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Amelia

Imię Amelia

Imię Amelia ma niemieckie pochodzenie i jest odpowiednikiem męskiego imienia Amalgund.

Liczbą przypisaną dla imienia Amelia jest tajemnicza siódemka, która w życie Amelii wnosi nieco magii i okultyzmu. Planetą dla tego imienia jest Wenus, a znakiem zodiaku Wodnik.

Osoba nosząca imię Amelia to osoba, która ciągle musi być w ruchu, nie znosi stałości i nudy, a z drugiej strony potrafi oddać się stanowi melancholii, medytacji i wnikaniu w tajemnice wiary i okultyzmu. Osoba o imieniu Amelia lubi podróże i ciągłe uczenie się, poznawanie czegoś nowego. Amelia jest osobą wnikliwą, pozytywnie ciekawską, subtelną, czułą, a zarazem pełną temperamentu i sił witalnych. Potrafi kilka rzeczy robić jednocześnie, a co najważniejsze każdą z tych rzeczy robi dokładnie, a nie jak to się mówi po łebkach. Amelia posiada również coś co przyciąga ludzi i bynajmniej nie jest to wygląd zewnętrzny, choć niezaprzeczalnie dzięki planecie Wenus Amelia jest bardzo urodziwą kobietą. Amelia jak mało która kobieta potrafi słuchać i doradzić, stąd też ma ona wiele przyjaciół wśród kobiet. Jak było powiedziane Amelia nie lubi stałości toteż i w uczuciach nie jest stała. Lubi się bawić mężczyznami i miewać przelotne romanse bez zobowiązań i tak praktycznie przez całe życie. Mało kiedy zdarza się, że Amelia się ustatkowuje ma męża, dom i dzieci. Częściej jest tak, że pozostaje sama podróżując po świecie, przeżywając przygody i romanse, a na starość siedzi przy kominku, w pustym domu i wspomina z nutką żalu i ironii stare dobre czasy, a przeglądając zdjęcia nie raz łezka za łezką kapie na album.

Zawodami, w których dobrze będzie czuć się osoba nosząca imię Amelia są: psycholog, podróżnik, doradca finansowy, doradca personalny

Zdrobnienia: Amelka, Amelcia

Imieniny: 03.30, 07.10

19.07.2010. 08:00