Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Wojciech

Imię Wojciech

Wojciech to imię pochodzenia słowiańskiego i oznacza "radość w walce".

Liczbą jaka odpowiada imieniu Wojciech jest czwórka, która wskazuje na ludzi pełnych zaangażowania, entuzjazmu, woli walki, nadziei, zapału, a także kochających proste i spokojne życie. Jeśli chodzi o znak zodiaku imienia Wojciech to jest nim Strzelec, a planetą zaś Jowisz. Do imienia Wojciech przypisane są również totemy i tak zwierzęcym jest ośmiornica a roślinnym bez. Ulubionym kolorem Wojtka powinien być zaś fiolet.

Imię Wojciech wskazuje na osobę odpowiedzialną i opanowaną, która w każdej sytuacji potrafi znaleźć spokój i logiczne rozwiązanie. W osobie o imieniu Wojtek nie ma cwaniactwa czy przewrotności - jest to osoba prosta, lubiąca mówić wszystko co myśli bezpośrednio, nie lubiąca gierek pomiędzy ludźmi. Wojciech jest też bardzo ufny przez co często musi obrywa, jednak on się nigdy nie poddaje.

Imię Wojciech wskazuje również na osobę, która chętnie się angażuje w różne przedsięwzięcia i jest pełna energii oraz zapału. Wojciech jest znakomitym organizatorem, dlatego prawie zawsze udaje mu się osiągać sukces w biznesie, choć wolą unikać zawiłych biznesowych stosunków wybierając zawody, w których mają styczność z ludźmi prostymi, najlepiej kobietami, przy których mogą wykazać się ojcowską naturą.

Znaczenie imienia Wojciech mówi nam, że jest to osoba bardzo ciepła i kochająca spokój w rodzinnym gronie. Jest wierny, czuły - idealny mąż i ojciec. Wszystkich potrafi otoczyć ojcowską opieką, chętnie wysłucha oraz doradzi - dobry z niego przyjaciel, któremu można bezgranicznie zaufać.

Zawodami idealnymi dla imienia Wojtek są: pediatra, ginekolog, fryzjer, fotograf, projektant, stylista, pedagog, nauczyciel, psycholog.

Zdrobnienia imienia Wojciech: Wojtek, Wojtuś, Woj

Imieniny: 23 Kwietnia

31.08.2011. 09:44