Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Tymon

Imię Tymon

Tymon to imię pochodzenie greckiego i oznacza "czcigodny, godny szacunku". Tymon jest skróconą wersją imienia Tymoteusz, które jednak ma całkiem inne znaczenie.

Znaczenie imienia Tymon mówi nam, iż liczbą tego imienia jest 6 oznaczająca ludzi bardzo ambitnych o wszechstronnych zainteresowaniach. Planeta jaka czuwa nad imieniem Tymon to Merkury, a znakiem zodiaku idealnym dla imienia Tymon jest Waga. Totem rośliny imienia Tymon to lipa, a totem zwierzęcy to sowa. Kolorem imienia Tymon jest brązowy.

Znaczenie imienia Tymon wskazuje nam na osobę bardzo ambitną, wyznaczającą sobie wysoko postawione cele i wytrwale dążącą do ich zrealizowania. Tymon odznacza się bardzo dobrymi zdolnościami analitycznym, a także ogólnie mówiąc umysłowymi - jest niezwykle uzdolniony i to w różnych kierunkach.

Zwykle osoby skupiające się na wysiłku umysłowym zaniechują fizyczności, jednak nie jest tak w przypadku Tymona. Znaczenie imienia Tymon mówi nam, iż jest to osoba bardzo ruchliwa, lubiąca wysiłek fizyczny i emanująca dużą energią życiową.

Znaczenie imienia Tymon ukazuje nam również osobę o tym imieniu jak niezwykle pracowitą i wytrwałą, mającą niezwykłą wiarę w siebie i swoje zdolności. Na ogół Tymon jest bardzo spokojny, ale bywa, że ma napady wściekłości i impulsywności.

Jeśli chodzi o uczucia to znaczenie imienia Tymon mówi nam, iż jest to osoba, która lubi bawić się kobietami - nie jest on ani stały w uczuciach ani wierny, stąd też bardzo często zostaje starym kawalerem.

Zawodami idealnymi dla imienia Tymon są: analityk, naukowiec, księgowy, informatyk, biznesmen

Zdrobnienie imienia Tymon: Tymonek, Tymuś, Tymcio, Tymi

Imieniny: 28 września

10.05.2012. 13:07