Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Szymon

Imię Szymon

Imię Szymon, inaczej również Symeon, to imię pochodzenia hebrajskiego i oznacza "Bóg wysłuchał".

Liczbą przypisaną imieniu Szymon jest liczba dziewięć. Wskazuje ona na osoby, które wyróżniają się wśród innych ludzi, żyją wg. swojego własnego schematu. Tę oryginalność potwierdza również patronująca imieniu Symeon planeta Uran. Znakiem zodiaku, w którym Szymon będzie się czuł najlepiej jest Wodnik.

Osoba nosząca imię Szymon, zna swoje wartości i umiejętności. Ma swoje cele i plany życiowe, które z reguły odbiegają od widzenia innych ludzi. Szymony lubią wyzwania i chodzenie pod prąd, lubią też niebezpieczeństwo. Bliscy i znajomi często potępiają działania Szymonów i odradzają im, ale oni uparcie dążą do swojego, często nie wychodzi jednak im to na dobre. Szymon jest osobą, która nie potrzebuje przytakiwania innych, dobrze wie co chce robić i na co ją stać. Poglądy na życie osoby noszącej imię Symeon odbiegają znaczenie od ogólnie przyjętych poglądów, przez co często narażają się innym ludziom. Często zostaje im przyznana etykietka heretyka, ale mało ich to obchodzi. Szymon chodzi własnymi ścieżkami, nie podporządkowuje się innym, jest odporny na złośliwe plotki, choć Szymon to osoba o bardzo spokojnej naturze i bardzo nieśmiała. Symeon bywa uparty jak dziki osioł i nawet w najdziwniejszych i najbardziej niebezpiecznych przedsięwzięciach nie ustępuje mądrym radą bliskich. Życie rodzinne Szymon odstawia na plan drugi - najważniejsza jest kariera i jego hobby ( najczęściej wyścigi samochodowe ). W stosunku to kobiet nadzwyczaj nieśmiały, ale jak nikt inny potrafi zrozumieć kobietę.

Zawodami, w których Szymon będzie czuł się znakomicie są: górnik, pilot, kierowca rajdowy, pionier, podróżnik, alpinista, marynarz.

Zdrobnienia: Szymuś, Szymonek, Szymcio, Szymek

Imieniny: 5 Stycznia, 18 Lutego, 16 Maja, 18 Lipca, 3 Września, 28 Października

20.05.2010. 08:27