Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Rafał

Imię Rafał

Pochodzenie imienia Rafał jest hebrajskie i oznacza "Bóg uzdrawia". Pochodzi od archanioła Rafała, który potrafił uleczać chorych.
Liczbą przypisaną imieniu Rafał jest liczba sześć, która wskazuje na osobą pomocną, a także posiadającą 'moc' leczenia i zaprzyjaźnioną z przyrodą. Zapędy lekarskie potwierdza znak Panny oraz planeta Merkury, które to również przypisane są do imienia Rafał.

Osoba nosząca imię Rafał jest osobą oczytaną, posiadają ogromną wiedzę w wielu dziedzinach. Ponadto kochającą przyrodę i ludzi, i to wśród nich starają spędzać swój wolny czas. Lubią hodować zwierzątka, często mają w domu swoje małe zoo. Rafały fascynują się również astrologią oraz sztuką. Często tworzą własne dzieła. Osoba nosząca imię Rafał jest oazą spokoju, bardzo łagodną i pokojowo nastawioną do świata. Wszystkie problemy załatwia drogą dyplomacji, a nie wojny. W życiu podąża za zasadą spiesz się powoli. Niczego nie robi w pośpiechu, zawsze 3 razy przemyśli zanim coś zrobi. Ma swoje cele, do których dąży, choć często zbacza z drogi by pomóc innym. Ma całe grono przyjaciół, którzy nieraz go wykorzystują, a on choć świetnie zdaje sobie z tego sprawę, wciąż im pomaga. W miłości ma ogromne szczęście - przyciąga kobiety swoją dobrocią i urokiem osobistym. Jak raz się zakocha to tak już na stałe i na zawsze. Troskliwy i opiekuńczy - kobieta nie będzie się mieć z nim źle.

Zawodami odpowiednimi dla osoby o imieniu Rafał są: malarz, grafik, lekarz, psycholog, psychoanalityk, psychiatra, weterynarz

Zdrobnienia: Rafi, Rafałek, Rafuś

Imieniny: 24 Stycznia, 29 Września, 24 Października

14.05.2010. 09:22