Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Miłosz

Imię Miłosz

Miłosz to imię pochodzenia słowiańskiego, które oznacza "ten, który jest umiłowany".

Znaczenie imienia Miłosz oznacza osobę, nad którą czuwa planeta Wenus. Idealnym znakiem zodiaku tego imienia jest zaś Waga. Liczba, którą przypisano imieniu Miłosz to twórcza czwórka, zaś idealny kolor to łososiowy. Szczęśliwym kamieniem dla Miłosza niewątpliwie będzie oliwin, a jego totemy to: drzewo oliwne (roślinny) oraz lew (zwierzęcy).

Jak sama nazwa imienia wskazuje jest to osoba miła i uprzejma. Znaczenie imienia Miłosz mówi nam dodatkowo, że jest on osobą prawą, prawdomówną, dobrą i uczynną. Nie znosi on kłamstwa i obłudy, zawsze jest szczery i dzięki temu potrafi zjednywać sobie ludzi. Z drugiej jednak strony jest przez nich nieraz wykorzystywany.

Miłosz uchodzi również za osobę niezwykle inteligentną, co też potwierdza znaczenie imienia Miłosz. Jest mądry i lubi poszerzać swoją wiedzę. Można nawet powiedzieć, że Miłosz jest niezwykle dociekliwym intelektualistą. Dużo rozmyśla i analizuje, chętnie również swoimi spostrzeżeniami dzieli się z innymi.

Znaczenie imienia Miłosz mówi nam, iż jest to osoba niezwykle dobra i chętna do pomocy. Kocha ciepło rodzinnego domu, a rodzina jest dla niego najważniejszą wartością. Ceni sobie spokój i bezpieczne życie przy boku kochanej żony i dzieci. Jest niezwykle troskliwym mężem i ojcem, kochającym tradycje.

Idealnymi zawodami wg znaczenia imienia Miłosz są dla niego: badacz, naukowiec, lekarz, specjalista jakiejkolwiek dziedziny, genetyk, fizyk.

Zdrobnienia imienia Miłosz: Miłoszek, Miłek, Miłuś, Miniuś, Misiek, Mił, Miłciek, Miłcio, Miłeczek, Miłek, Miłko, Miło, Miłonio, Miłoniu, Miłosiunio

Imieniny: 25 stycznia, 25 lutego i 28 czerwca.

29.05.2012. 13:23