Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Michał

Imię Michał

Michał to imię pochodzenia hebrajskiego i oznacza "któż jest jak Bóg". Nadawane niegdyś było na cześć archanioła Michała, który walczył z Szatanem oraz przeprowadzał dusze zmarłych do boskiego raju.

Magiczną liczbą, która została przypisana imieniu Michał jest liczba 8. Oznacza ona osobę ambitną, która cierpliwie i wytrwale znosi trudy życia, nie poddając się i cały czas dążąc do tego, co sobie zaplanowała. Dopełnieniem cyfry osiem jest znak Byka, który sprawia, że Michały wierzą bezgranicznie w siebie i w swoje umiejętności. Dodając do tego planetę Jowisz, tworzy się nam obraz Michała, jako osoby ambitnej i bezkompromisowej, która brnie przez życie bez względu na wszystko.

Osoby noszące imię Michał są osobami pokojowo nastawionymi do świata, żyją w zgodzie z naturą i drugim człowiekiem. Bezgranicznie ufają samemu sobie, nie ufni są jednak wobec innych. Bardzo szybko i łatwo przystosowują się do warunków, w jakich im przychodzi żyć. Osoby noszące imię Michał, mają w sobie tyle determinacji, optymizmu i wiary, że ludzie bardzo często wybierają ich na swoich przywódców, kierowników, doradców, powierzając im się całkowicie. Michały lubią konkurować, szczególnie wtedy, gdy nie jest prosto wygrać. Michały mają szczęście do pieniędzy, ale mniej szczęścia w miłości. Są obiektami westchnień kobiet, ale nie potrafią się z żadną związać na dłużej. Michały lubią bawić się życiem, co nie zawsze wychodzi im na dobre. Lubią też sztukę, ale nie na długie dystanse. Kochają być w centrum uwagi i nie gardzą swoją popularnością, ale do ludzi, którzy ich chwalą odnoszą się z dystansem.

Zawodami odpowiednimi dla imienia Michał są: pedagog, przewodnik wycieczek, dowódca wojska, kierownik, biznesmen.

Zdrobnienia: Michaś,Michałek, Miki, Majki

Imieniny: 10 Kwietnia, 29 Września

13.05.2010. 09:55