Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Mariusz

Imię Mariusz

Mariusz to imię pochodzenia łacińskiego, które wywodziło się od nazwiska znanego rodu Mariaszów lub jak podają inne źródła od boga wojny Marsa. Mariusz jest to zatem osoba odważna, dynamiczna, lubiąca dominować i działać.

Przyjazna liczba dla tego imienia to 8, magiczny kamień rubin, a przyjazny kolor czerwony i bordowy.

Osoba o imieniu Mariusz lubi być zawsze w centrum zainteresowania. Dotyczy to zarówno sfery prywatnej jak i zawodowej. Niekiedy bywa to uciążliwe dla otoczenia, choć ci, którzy go dobrze znają, to wiedzą, że nie robi tego złośliwie i nie chce nikogo krzywdzić. Choć na pierwszy rzut oka Mariusze to osoby wścibskie, egocentryczne i lubiące narzucać swoją wolę. To przy bliskim poznaniu zyskują i dowiadujemy się, że pod tą powłoką kryje się wrażliwy i uczuciowy człowiek.

W uczuciach często są to osoby niestabilne i lubiące zmiany. Dopiero, gdy trafią na tą jedyną, to angażują się całym sobą i pozostają wierni już na zawsze.

Mariusze lubią dobrą zabawę, bycie w centrum zainteresowania i są zawsze tam, gdy coś się dzieje ciekawego. W młodości muszą się wyszaleć, a wówczas w wieku dojrzałym będą materiałem na dobrego męża i ojca. W pracy tak jak w życiu osobistym lubi być w centrum zainteresowania, często zajmuje stanowiska decyzyjne i kierownicze. Lubi dominować, zatem idealnie sprawdza się w tych rolach. Najlepiej sprawdza się w zawodach, w których dużo się dzieje i takich, które wymagają odwagi, wysiłku fizycznego i psychicznego.

Mariusz imieniny obchodzi 19 stycznia, 4, 9 lutego, 22 sierpnia, 21 września, 3 listopada, 31 grudnia.

08.05.2015. 11:14