Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Marian

Imię Marian

Marian to imię pochodzenia łacińskiego, które wywodzi ze znanego rodu Mariaszów. Szczęśliwa liczba dla tego imienia to 2, szczęśliwy kamień aleksandryt, a kolor to fiolet. Imię to posiada sporo zdrobnień: Marianek, Maniek, Maniuś, Maryś, Mario, Mariano.

Osoby o imieniu Marian są bardzo pracowite i ambitne. Często bywa, że dążą do celu bez względu na wszystko i na wszystkich, dlatego też są postrzegani, jako osoby bezwzględne i nieliczące się z innymi. Gdy jednak pozna się bliżej Mariana, to szybko się zorientujemy, że pod tą nieprzystępną maską jest wrażliwy człowiek, który nie pozwoli skrzywdzić bliskich mu osób. Osoby o tym imieniu mają też skłonność do zamykania się w sobie, dlatego też ciężko im zdobyć swoją druga połowę i pozyskać przyjaciół.

Praca i dążenie w niej do doskonałości to jego konik. Bardzo dumny i czuły na porażki, nie umie sobie z nimi radzić ani ich przyjąć na spokojnie. Wrodzona duma i ambicja sprawiają, że praktycznie nigdy nie jest zadowolony ze swojego stanowiska, posiadanej wiedzy czy majątku. To przyczynia się do tego, że często jest zdenerwowany, nieraz agresywny i ostry do otaczających go ludzi.

Marian lubi naturę, przyrodę i stara się często przebywać w takim otoczeniu. To jest dla niego zbawienne, gdyż w przyjaznym i naturalnym środowisku się wycisza i uspokaja.

Marian obchodzi urodziny 9 lutego, 16 lutego, 29 kwietnia, 30 kwietnia, 1 lipca, 19 sierpnia, 11 października i 17 października. Roślina, która przynosi szczęście Marianom to wiąz, a zwierzę tygrys.18.06.2015. 11:07