Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Maciej

Imię Maciej

Imię Maciej jest pochodzenia hebrajskiego i oznacza "dar Jahwe".

Zgodnie z tym, co mówi znaczenie imienia Maciej liczbą jaka jest przyporządkowana temu imieniu jest liczba 6, która odznacza osoby silnie związane z przyrodą, a także ludźmi. Znakiem zodiaku, który najbardziej pasuje do imienia Maciej jest Byk, planetą zaś Wenus. Przy imieniu Maciej możemy wyróżnić również totem roślinny, którym jest drzewo figowe oraz totem zwierzęcy, którym jest jaguar. Kolorem, jaki pasuje do imienia Maciej jest żółty.

Znaczenie imienia Maciej mówi nam, że nikt tak jak on nie wzbudza zaufania wśród ludzi. Maciej jest osobą, która kocha ludzi, kocha z nimi rozmawiać i im pomagać. Maciej jest również osobą nie tylko bardzo uczuciową, ale także bardzo wrażliwą i zawsze staje w obronie atakowanych i źle traktowanych. Maciej ma zdolność wysłuchiwania innych i udzielania im dobrych rad. Świetnie rozumie dzieci, mężczyzn, a nawet kobiety, które podobno nie sposób zrozumieć.

W życiu rodzinnym bardzo opiekuńczy - nie pozwalają by rodzinie czegoś zabrakło, czy ktokolwiek w niej źle się czuł. Nie są jednak nudni i monotematyczni - życie rodzinne jest w domu Macieja bardzo żywe, a żona nie może narzekać na brak doznań erotycznych, bo w tych kwestiach Maciej nie ma sobie równych. Rodzina Macieja otacza się zwykle również dobrobytem, a w tym posiada różne dzieła sztuki, itp., gdyż Maciej ma skłonności do kolekcjonerstwa. Ponadto Maciej kocha tradycję i nie lubi zmian. Najchętniej mieszka z rodziną na wsi w otoczeniu dzikiej przyrody, która jest dla niego niezwykle ważna.

Jeśli chodzi o pracę to znaczenie imienia Maciej mówi nam, że jest to osoba, która zawsze kończy to, co zaczyna. Maciej zawsze stawia na swoim i udowadnia swoje racje mimo sprzeciwów innych, co w czasach szkolnych nieraz przeszkadzało nauczycielom, gdyż bardzo często Maciej kwestionował ich autorytet, a także udowadniał, że to on ma rację, co więcej zwykle w takich sytuacjach właśnie ją miał. Tak postawa często prowadzi u Macieja również do zatargów z szefostwem, bo nie lubi być on czyimś poddanym.Wszystko jest dobrze póki to Maciej sprawuje władzę, dlatego idealne dla Macieja są zawody wolne, gdzie nikt nie sprawuje nad nim zwierzchniej władzy, bądź granica władzy nie jest wyraźnie naznaczana.

Warto również dodać, że Maciej ma niezwykłą intuicję, a dzięki temu również smykałkę do pieniędzy. Wie, jak szybko zarobić i to duże pieniądze. Niewątpliwie Maciej odznacza się również niebanalną inteligencją, ale to nic dziwnego, gdyż naukę darzy wielkim zamiłowaniem i całe jego życie to ciągła nauka czegoś nowego.

Zawodami, które poleca znaczenie imienia Maciej są: nauczyciel, pedagog, psycholog, psychiatra, a także polityk.

Zdrobnienia imienia Maciej: Maciek, Maciuś, Maćko

Imieniny: 01.30, 02.24, 05.14

13.04.2011. 14:32