Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Łukasz

Imię Łukasz

Łukasz to imię pochodzenia łacińskiego i tłumaczone jest jako "mieszkaniec Lukanii", "światło", "biały, jasny".

Liczbą, która jest przypisana imieniu Łukasz jest czwórka, która symbolizuje wytrwałość, porządek trwałość rzeczy i stabilność. Znakiem zodiaku jest Byk, a planetą Saturn.

Osoba nosząca imię Łukasz jest osobą spokojną, bezkonfliktową, która myśli racjonalnie i w swoich działaniach zawsze kieruje się głosem rozsądku. Łukasz nie lubi zmian - jest tradycjonalistą i konserwatystą. Nie lubi się też rzucać w oczy i być w centrum uwagi. Kiedy podejmuje się jakiegoś zadania robi go rzetelnie i solidnie. Osoba o imieniu Łukasz jest osobą wytrwałą w działaniu, nigdy się nie spieszy, czeka aż wielka chwila nadejdzie, nie traci nadziei i ma dużą wiarę w siebie i swoich bliskich. Łukasz to również osoba, która w życiu kieruje się swoimi zasadami i ideałami, którym na zawsze pozostaje wierna. Łukasze swoją pracę cenią wysoko i wybierają takie zawody, których wykonanie wiąże się z tym, że efekt będzie długotrwały, niemalże wieczny. Ponad pracę stawiają jednak rodzinę. Rodzina jest dla nich największym szczęściem i dobrem. Są wiernymi i kochającymi mężami, a także uwielbiają dzieci.

Zawodami, w których osoby o imieniu Łukasz będą czuć się dobrze są: budowniczy, architekt, matematyk, fizyk, astronom, muzyk, rzeźbiarz, malarz, zegarmistrz.

Zdrobnienia: Łukasze, Łuki

Imieniny: 17 Lutego, 22 Kwietnia, 10 Września, 18 Października

21.06.2010. 11:44