Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Karol

Imię Karol

Imię Karol to imię pochodzenia germańskiego i oznacza 'mąż', 'chłop', 'człowiek wolny'

Liczbą przypisaną imieniu Karol jest szóstka, która jest liczbą ziemi, jej płodów oraz osób, które o tę ziemię dbają. Świetnie pasuje, więc do kochającego wiejskie klimaty Karola. Znakiem zodiaku jest Koziorożec, a planetą Słońce.

Osoby noszące imię Karol są kochające, troskliwe, opiekuńcze i potrafią zadbać o swoją rodzinę nawet w trudnych warunkach. Świetnie nadają się na mężów i ojców - przy nich można czuć się bezpiecznie. Osoby noszące imię Karol to również osoby, które choć kochają wiejskie klimaty, są osobami niezwykle rozgarniętymi, cechującymi cię dobrymi manierami i wysoką kulturą. Nie można o Karolu powiedzieć, że jest prymitywnym chłopem ze wsi, gdyż osoby noszące imię Karol mają swoje wartości, cele, idee i ambicje, kończą studia i zajmują wysokie stanowiska w miejscu pracy. W swych działaniach cechują się solidnością, rzetelnością i dokładnością. Są szlachetni, wierni i uczciwi. Samodyscyplina nie pozwala im na wybryki, jednorazowe wyskoki, czy szaleństwa do rana. Karol to osoba, która ceni sobie spokojne rodzinne życie. Nie jest domatorem, ale nie przepada również za hucznymi imprezami i tłumem ludzi. Są niezwykle odpowiedzialni i wyrośnięci w młodym wieku, myślą bardziej rozsądnie i racjonalnie niż rówieśnicy, stąd też w dorosłym życiu osiągają sukcesy, podczas gdy ich znajomi staczają się na dno. Osoby noszące imię Karol chętnie pomagają innym, jednak tylko tym, których uważają za godnych swej pomocy.

Zawodami, które są odpowiednie dla osoby noszącej imię Karol są: lekarz, ginekolog, psychiatra, sędzia, prawnik, bądź biznesmen.

Zdrobnienia: Karolek

Imieniny: 28 Stycznia, 30 Maja, 4 Czerwca, 4 Listopada

17.06.2010. 07:05