Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Kamil

Imię Kamil

Imię Kamil jest pochodzenia łacińskiego i oznacza 'pomocnik kapłana'.

Liczbą przypisaną do imienia Kamil jest sentymentalna dwójka. Co dziwne planetą dla imienia Kamil jest Wenus, a mówią, że to kobieca planeta. Wenus sprawia, że Kamile są osobami bardzo uczuciowymi i twórczymi. Znakiem zodiaku jest zrównoważona i spokojna Waga.

Osoby noszące imię Kamil są osobami o bardzo spokojnej naturze. Zgodnie ze znakiem zodiaku jaki jest do nich przypisany unikają skrajności i wszystko wyważają. Kamil to osoba o duszy artysty i pasjonaty. Kocha sztukę i poezję. Jest również bardzo uczuciową osobą i bardzo sentymentalną i za to jest uwielbiany przez ludzi. Osoby noszące imię Kamil wolą ukrywać się w cieniu niż pokazać innym swój talent - tworzą dla samych siebie, chyba że ktoś ich odkryje i pokaże to światu. Nie lubią się wywyższać, ani nikim kierować. Nie kłócą się, ale też nie ulegają inny, dyplomatycznie dążą do kompromisu. Kochają wygodniackie życie, bez gonitwy i szarpaniny. W miłości mają ogromne szczęście, gdyż jak nikt rozumieją duszę kobiet, co kobiety do nich przyciąga. Mają wielu znajomych, gdyż zawsze chętnie służą pomocą i nic za nią nie chcą.

Zawodami, w których dobrze będzie czuć się osoba nosząca imię Kamil są: artysta, malarz, grafik, pisarz, poeta, a także psycholog.

Zdrobnienia: Kamilek, Kamiluś, Kami

Imieniny: 31 Maja, 14 Lipca, 18 Lipca

01.06.2010. 08:30