Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Kajetan

Imię Kajetan

Imię Kajetan wywodzi się z łaciny i oznacza "pochodzący z Kajety".

Kajetan to imię, które dziś zyskuje coraz większą popularność. Liczbą tego imienia jest ósemka, kamieniem jest nefryt, a szczęśliwym kolorem złoty. Znak zodiaku jaki został przypisany imieniu Kajetan to Byk, planetą tego imienia jest zaś Mars. Totem roślinny imienia Kajetan to wiciokrzew a zwierzęcy to zebu.

Znaczenie imienia Kajetan mówi tam, iż jest to osoba ambitna i inteligentna, śmiało krocząca przez życie i pokonująca wszystkie przeszkody, a nie poddająca się przy najmniejszym problemie.

Znaczenie imienia Kajetan mówi nam również, że jest to osoba lubiąca być w towarzystwie, jednak nie takim imprezowym, a w takim, w którym może się wykazać umysłowo i swoją elokwencją.

Zgodnie z tym co mówi znaczenie imienia Kajetan jest to osoba lubiąca się wyróżniać z tłumu, głównie swoim wyglądem, stąd też często spotyka się go w dość dziwacznych, ale modnych ubraniach i fryzurach. Na modzie Kajetan zna się znakomicie i często też wybiera pracę właśnie w tym kierunku. Ogólnie rzecz biorąc Kajetan ma poczucie estetyki i zmysł artystyczny więc praca w tym kierunku jest dla niego idealna.

Z drugiej strony w kręgu zainteresowań Kajetana leży medycyna, joga oraz psychologia. Jak mówi znaczenie imienia Kajetan lubi on pomagać innym, musi czuć się zawsze potrzebny. W tym całym pomaganiu innym zapomina o swojej rodzinie - bardzo często zaniedbuje rodziców, a później również swoją żonę i dzieci - misja ratowania świata jest dla niego najważniejsza.

Znaczenie imienia Kajetan mówi nam, iż najlepszymi zawodami dla niego są: grafik, artysta, projektant mody, projektant wnętrz, architekt, stylista, fryzjer, lekarz, psychiatra, psycholog, instruktor jogi.

Zdrobnienia imienia Kajetan: Kajek, Kajtuś, Kajuś, Kaj, Kajet, Kajetanek, Kajecik, Kajtek

Imieniny: 7 sierpień, 7 marzec

19.04.2012. 12:50