Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Jan

Imię Jan

Jan to imię pochodzenia hebrajskiego i oznacza "Bóg jest łaskaw".

Liczbą, która przypisana jest do imienia Jan jest liczba 7, wskazująca na osoby żyjące w nietypowy sposób, wręcz będące z innego świata. Planetą, która czuwa nad imieniem Jan jest Neptun, a znakiem zodiaku Baran. Totemem roślinnym imienia Jan jest trufla, a zwierzęcym zaś Delfin. Kolor jaki będzie odpowiedni dla imienia Jan do czerwień.

Znaczenie imienia Jan wskazuje na osobę o wysokiej inteligencji, która potrafi robić wiele rzeczy jednocześnie i to z ogromną dokładnością. Jan cechuje się również zamiłowaniem do wszelkiej nauki i uwielbia zgłębiać jej tajniki.

Ponadto znaczenie imienia Jan pokazuje nam, że jest to mężczyzna o bardzo trudnym charakterze, ale ogromnym sercu. Pod zimną powłoką chowa się u niego wiele miłości i ciepła. Jan czuje się bardzo związany z rodziną i dba o nią pod każdym względem, kocha ją bardzo choć tych uczuć nie ukazuje. Często chowa się w swym małym świecie i tam przeżyw wszystko wewnętrznie. Przez otoczenie uważany jest za lodową górę, która nikogo nie kocha i dąży tylko do celu, który sobie obrał.

Znaczenie imienia Jan mówi również, że jest to osoba wytrwale dążąca do celu, mająca swoje wartości, której nie pasjonuje jednak bogactwo. Jedyne na czym mu zależy to kochająca rodzina, która będzie go wspierać w działaniach. W swoich działaniach kieruje się tylko i wyłącznie rozumiem - nie sercem, nie bardzo dobrą intuicją.

Jeśli chodzi o życie towarzyskie to Jan ma swoje grono przyjaciół, nie lubi go jednak powiększać. Jego świat jest światem dość zamkniętym do którego dostęp mają tylko wybrani, którym ufa. Jan nie lubi imprez i bycia w centrum uwagi - woli wieść spokojne życie z dala od ludzi.

Zawodami, które będą odpowiednie dla osoby noszącej imię Jan są: matematyk, fizyk, lekarz, naukowiec, informatyk.

Zdrobnienia imienia Jan: Janek, Janeczek, Jaś, Jasio, Jasiu, Jasieniek, Januś

Imieniny: 17 Stycznia, 31 Stycznia, 8 Lutego, 28 Marca, 30 Marca, 7 Kwietnia, 18 Maja, 21 Maja, 27 Maja, 30 Maja, 12 Czerwca, 24 Czerwca, 26 Czerwca, 12 Lipca, 4 Sierpnia, 19 Sierpnia, 29 Sierpnia, 13 Września, 3 Października, 20 Października, 24 Listopada, 4 Grudnia, 14 Grudnia, 23 Grudnia, 27 Grudnia

04.07.2011. 08:24