Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Franciszek

Imię Franciszek

Franciszek to imię pochodzenia włoskiego i oznacza "ten, co naucza".

Imię Franciszek jest pod opieką planety Jowisz, a znakiem zodiaku, który najbardziej pasuje do tego imienia jest Rak. Liczba, która została przypisana imieniu Franciszek to liczba 1, która oznacza osoby przecierające szlaki dla innych, pionierów czegoś wielkiego. Kolorem imienia Franciszek jest niebieski a jego totemy to: albatros oraz drzewo cytrynowe.

Znaczenie imienia Franciszek mówi nam, iż jest to osoba bardzo solidna, rzetelna, a także praktyczna i twardo stąpająca po ziemi, lubiąca tradycje, choć wcale nie uciekająca przed nowoczesnością. Franciszek z pozoru wygląda na osobę bardzo zimną, ma ogromne serce i kocha wszystkich oraz wszystko na wzór świętego Franciszka.

Znaczenie imienia Franciszek mówi nam również, że jest to osoba dosyć nieśmiała, nielubiąca się wykłócać, czy wchodzi w zawiłe konwersacje. Franciszek jest osobą prostą - lubiącą spokój i życie w zgodzie ze wszystkimi.

Franciszek, jak mówi nam znaczenie imion, jest osobą bardzo pracowitą, a w swej pracy dokładną jak nikt inny. Ta dokładność często graniczy z uporem zrobienia czegoś idealnie i to wcale nie na pokaz, a dla samego siebie. Franciszek jest również osobą, która potrafi kochać kogoś całym sercem, nawet wtedy gdy dana osoba nie odwzajemnia uczucia. Pragnie być jednak kochany i jeśli tak w końcu się stanie pozostaje on wierny tej miłości do końca.

Zawody idealne dla imienia Franciszek: rolnik, ksiądz, pedagog, psycholog, lekarz

Zdrobnienia imienia Franciszek: Franek, Francio, Franuś

Imieniny: 24 Stycznia, 29 Stycznia, 9 Marca, 2 Kwietnia, 4 Czerwca, 17 Września, 4 Października, 10 Października, 3 Grudnia

25.01.2012. 11:31