Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Edward

Imię Edward

Imię Edward wywodzi się z języka germańskiego i oznacza obrońcę, a także pomyślność, szczęście i dobrobyt.

Liczbą imienia Edward jest jedynka, która oznacza przede wszystkim indywidualistów. Kolorem imienia Edward jest czerwony oraz jaskrawe barwy. Planetą, która czuwa nad imieniem Edward jest Mars oraz Słońce, zaś znakiem zodiaku – Baran, Lew oraz Skorpion. Jeśli chodzi o totem zwierzęcy to idealnymi przewodnikami są wilk, baran i dzik, totem roślinny imienia Edward to oset, ostrzeń lancetowaty, pokrzywa zwyczajna, dąb i klon. Kamieniem, który przyniesie szczęście Edwardowi jest kryształ górski oraz diament.

Znaczenie imienia Edward mówi, że jest to osoba indywidualna, jest również pionierem oraz zdobywcą. Jest to osoba dynamiczna, chętna do działania. Osoby o tym imieniu doskonale wiedzą czego chcą i nie wahają się, by to zdobyć.

Znaczenie imienia Edward oznacza również potrzebę silnego skupienia uwagi na sobie. Edward nie ma praktycznego podejścia do życia codziennego, żyje chwilą. Osoby o imieniu Edward preferują pracę związane z aktywnością fizyczną.

Najważniejszym celem życia wg znaczenia imienia Edward jest nie tylko rodzina, ale również wartości, które ona z sobą niesie.

Pracą idealna dla imienia Edward jest: żołnierz, strażak, ratownik, sportowiec, kierownik instytucji itp.

Imieniny Edwarda: 8 stycznia, 18 marca, 13 października

Zdrobnienia imienia Edward: Ed, Edek, Edi,Edulek, Edunio, Edwardek, Edwardo, Edzio, Edziu, Edziulek.24.06.2014. 20:57