Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Dominik

Imię Dominik

Dominik to imię łacińskie, które oznacza "należący do Pana". Ze względu na chrześcijański wydźwięk imienia nadawane było ono głównie w zakonach.

Osoby noszące imię Dominik to osoby niezwykle pokojowo nastawiona do świata i ludzi, unikająca wszelkich kłótni i zatargów. Osoba bardzo uległa i pokorna, co pasuje to magicznej liczby sześć, która przypisana jest do tego imienia, a także znak zodiaku jakim jest Waga. Planetą idealną dla tego imienia jest Wenus, która wskazuje również na życzliwe przysposobienie, a także zaufanie i względy u płci przeciwnej.

Znaczenie imienia Dominik wskazuje na to, że osoba, której nada się takie imię będzie osobą niezwykle potulną, co może nieraz zostać wykorzystane przez otoczenie. Osoby noszące imię Dominik są osobami spokojnymi i nie wybuchowymi, wręcz nie jest możliwe wytrącenie ich z równowagi. Kochają sztukę, poezję i zwierzęta, a także ludzi. Mają niezwykle powodzenie u płci przeciwnej - kobiece serca stoją przed nimi otworem, a to dzięki planecie Wenus, która patronuje imieniu Dominik. Osoby noszące imię Dominik są bardzo otwarte i budzące zaufanie, chętnie też pomagają innym. Zawsze działają zgodnie z głosem swego serca, choć nie zawsze podpowiada im dobrze, szczególnie w przypadku kobiet, które bezlitośnie wykorzystują niewinnych i uległych Dominików, a mają oni niezwykłą słabość do kobiet..., choć w uczuciach są dość stali.

Zawodem, w którym spełnią się osoby noszące imię Dominik będzie ginekolog, fryzjer, masażysta

Zdrobnienia: Domi, Dominiczek

Imieniny: 12 Maja, 4 Sierpnia, 8 Sierpnia, 14 Października, 20 Grudnia, 29 Grudnia

27.04.2010. 09:21