Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Alan

Imię Alan

Alan to imię pochodzenia celtyckiego. Konkretne znaczenie imienia Alan nie jest do końca znane. Najczęściej uznaje się takie znaczenia jak: "mały kamień", "przystojny" lub "harmonia".

Alan to imię, które najlepiej pasuje do osoby spod znaku panny, zaś liczbą tego imienia jest jedynka, która dla imienia Alan oznacza nieustający rozwój, harmonię i trafne wybory. Kolorem tego imienia jest błękitny, a kamieniem - kamień księżycowy. Totem roślinny imienia Alan to dąb zaś totem zwierzęcy to delfin. Planetą, która czuwa nad imieniem Alan jest Mars.

Znaczenie imienia Alan mówi nam, że jest to osoba, która stara się żyć w zgodzie z każdym. Jego życie jest pełne harmonii i spokoju, sam też w najgorszych sytuacjach potrafi zachować stoicki spokój dokonując trafnej decyzji.

Znaczenie imienia Alan mówi nam również, że potrafi on się cieszyć życiem mimo iż od najmłodszych lat dużo się uczy ciągle rozwijając swoje zdolności. Nie mniej jednak potrafi znaleźć czas na zabawę i swoje ulubione gry escape, a także na marzenia - Alan jest niepoprawnym marzycielem i romantykiem, jednak mimo wszystko twardo stąpa po ziemi i jest niezwykle odpowiedzialny.

Według znaczenia imienia Alan jest to osoba niezwykle szlachetna i uczciwa, ma swoje zasady, których się zawsze trzyma. Jest z natury spokojny, ale ma w sobie na tyle charyzmy, że ludzie lubią z nim przebywać i go słuchać. Alan nie lubi się wywyższać, ale mimo to zawsze jest we wszystkim pierwszy - "niechcący" ma tak silną osobowość i zdolności.

W miłości jak mówi znaczenie imienia Alan jest on wierny i potrafi kochać całym sercem, a także okazywać czułość i organizować różne romantyczne niespodzianki dla partnerki.

Idealnymi zawodami dla imienia Alan są: pisarz, wychowawca, pedagog, ksiądz, wynalazca, prawnik, sędzia, manager.

Zdrobnienie imienia Alan: Aluś, Alanek, Alcio, Ali, Al, Alanuś, Alacio, Alek

Imieniny: 14.10, 25.11, 14.08, 8.0821.08.2012. 14:58