Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Adam

Imię Adam

Adam to imię pochodzenia hebrajskiego i oznacza "człowiek".

Imię Adam po raz pierwszy pojawiło się w Biblii, jako imię pierwszego człowieka, stąd ogólne znaczenie imienia Adam to "człowiek". W związku z tym, że Adam to imię pierwszego człowieka liczbą przypisaną do tego imienia jest jedynka. Znakiem zodiaku imienia Adam jest Byk, a planetą Księżyc. Totem zwierzęcy, który został przypisany Adamowi to tygrys, a roślinny totem stanowi zaś wiąz. Kolorem imienia Adam jest czerwony.

Znaczenie imienia Adam mówi nam, że jest to typ introwertyka, który ma skłonność do zamykania się w sobie, co jest dość niepodobne do osób, które mają jedynkę jako szczęśliwą liczbę. Są jednak egoistami, którzy osądzają innych, nie patrząc na siebie, którzy w swych opiniach są bardzo subiektywni, a to już jak najbardziej pasuje do jedynki.

Z natury, jak wskazuje znaczenie imienia Adam, jest to osoba strasznie sztywna i twardo trzymająca się zasad. Lubi rządzić wszystkim i wszystkimi według określonych reguł, za których nie przestrzeganie wymierza surową karę. Adam jest osobą bardzo dumną, która zawsze musi mieć rację - nie dopuszcza innych opcji od swoich. Jest despotyczny i zaborczy, rzadko dopuszcza do siebie inne osoby - woli trzymać wszystkich na dystans i nimi kierować według własnego uznania.

Znaczenie imienia Adam wskazuje na to, że kocha on rywalizację. Kocha wygrywać i z reguły tak właśnie jest - przegrana go zabija. Ponadto Adam lubi szaleć, lubi imprezować i być zawsze w centrum uwagi. Lubi też bawić się kobietami. Kobiety traktuje jak zdobycze, twierdzi, że kochać ich nie można, bo przynoszą zgubę - jak biblijna Ewa w raju. Mimo to kobiety do niego lgną.

Zawodami idealnymi dla imienia Adam będą: lekarz, handlowiec, wojskowy, policjant, trener, sportowiec

Zdrobnienia imienia Adam: Adaś, Adamek, Adasiek, Adi, Adamuś, Adamcio

Imieniny: 24 grudnia

23.09.2011. 11:25