Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Imię Ruben

Znaczenie imienia Ruben

Ruben to niezbyt popularne obecnie imię pochodzenia hebrajskiego, które oznacza "oto syn".

Ruben to imię nietypowe, ale dlatego też zdarzają się osoby, które dla swojego synka wybierają właśnie takie mało popularne imię, by wyróżniało się ono z tłumu. Szczęśliwą liczbą imienia Ruben jest szóstka. Numerologiczna Szóstka wykazuje się umiejętnością budowania głębokich relacji z otoczeniem i znakomicie sprawdza się jako negocjator. Planetą imienia Ruben jest Jowisz, a znakiem zodiaku Byk lub ewentualnie Rak i Skorpion. Totemy roślinny i zwierzęcy jakie są przypisane dla imienia Ruben to: czartwa pospolita oraz konik morski. Szczęśliwym kamieniem imienia Ruben jest malachit, a kolorem szaroniebieski.

Znaczenie imienia Ruben mówi tam, że jest to osoba, która od dziecka nie rozczula się nad sobą i pokonuje wszystkie trudności, jest wprost nie do zdarcia. Ruben już od najmłodszych lat, a także potem w życiu dorosłym chętnie i skutecznie współpracuje z innymi. Znakomicie spisuje się w roli dyplomaty czy negocjatora. Z jednej strony jest realistom, który twardo stąpa po ziemi, a z drugiej romantykiem, który potrafi oczarować każdą kobietę. Nic więc dziwnego, że uganiają się one za nimi jak zwierzyna za swoją ofiarą.

Ruben jest osobą, która lubi się rozwijać i nie znosi nudy - zarówno w życiu prywatnym jak i w pracy. Znaczenie imienia Ruben mówi nam, że jest to osoba kreatywna i aktywna pod każdym względem. Jest również osobą bardzo inteligentną zarówno pod względem mądrości jak i inteligencji emocjonalnej, która daje mu uznanie, szacunek, tolerancję innych.

W życiu rodzinnym Ruben jest jak anioł - dba o swoich bliskich i zawsze stawia ich na pierwszym miejscu. Jest również wiernym i namiętnym kochankiem, który potrafi traktować swoją kobietę jak królową.

Idealnymi zawodami dla Rubena są: artystka, dyplomata, polityk, negocjator.

Zdrobnienia imienia Ruben: Rubenek, Rubenio, Rubek, Rubi, Rubiś, Rubcio

Imieniny imienia Ruben: 20 luty01.04.2014. 11:31